Karlovy Vary: Nález injekčních stříkaček oznámil MP 11letý chlapec

Použité injekční stříkačky, s tímhle nekončícím problémem od uživatelů drog se strážníci dostávají do kontaktu poměrně často. Preventisté na toto téma vedou ve školách cílené přednášky. Děti učí, jak se správně při nálezu zachovat. To, že výuka má smysl potvrzuje teprve jedenáctiletý chlapec, který výskyt injekčních stříkaček oznámil na operační středisko. A že nález nebyl malý, hlídka jich odklidila hned 11.

A nebuďte smutnej, Vaňku! aneb 85 setkání s Václavem Havlem

"Značnou částí k bezpečnému prostředí přispíváte i Vy, dospělí. Těší nás, že použitý, na různých místech povalující se materiál od narkomanů, nepřehlížíte. To v poslední době potvrzuje zvýšený počet vašich oznámení," uvádí na svých stránkách MP Karlovy Vary.

Ohlášením a odklizením nálezu se snižuje riziko nakažlivých onemocnění, dále se tím předchází nebezpečí, kterému jsou vystavené hlavně děti a samozřejmě i domácí mazlíčci.

Pokud tedy někde naleznete, uvidíte injekční stříkačku, v žádném případě jí nesbírejte do svých rukou. Strážníci jsou pro tyto případy vybaveni ochrannými rukavicemi, desinfekčními prostředky, kleštěmi, kterými jehlu seberou a nádobou, kam materiál umístí. Od začátku roku 2021 bylo tímto způsobem odklizeno více jak 73 kusů.

"Narkomany jen těžko ,,převychováme,“ ale můžeme jít společnou cestou a vytvořit tak lepší prostředí pro nás všechny," uvádí dále.


Zdroj: MP Karlovy Vary


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
netConcert

Hlavní zprávy

 

seo uniweb