Karlovy Vary: Dopravní podnik pořídil 5 nových autobusů

Pět nových nízkopodlažních autobusů může zařadit do provozu Dopravní podnik Karlovy Vary. Díky podpoře z dotačního titulu Integrovaného plánu rozvoje území aglomerace Karlovy Vary ve výši 85% ceny tak pokračuje v obnově vozového parku.

dezinfekce

Modernizovat vozový park je tak dalším krokem ke zlepšení kvality městské hromadné dopravy v Karlových Varech.

„Přinášíme našim cestujícím vozy, které splňují nejpřísnější bezpečností kritéria - emisní normu Euro 6, větší komfort při cestování a v neposlední řadě nový design interiéru. Nezapomínáme ani na maminky s kočárky či handicapované občany na invalidním vozíku, protože nové vozy mají i pro tyto kategorie cestujících více prostoru," říká Tomáš Trtek, náměstek primátorky, do jehož gesce dopravní podnik spadá.

„Nové vozy přinesou cestujícím několik příjemných technických řešení, které usnadní cestování. Patří sem pohodlí při nástupu díky nízkopodlažnímu vstupu, společně s dalším snížením nástupní plochy v zastávce a dveřím otevíraným dovnitř," uvádí Lukáš Siřínek, místopředseda představenstva DPKV.

Uvnitř vozu cestující ocení obrazovku s grafikou zastávek, klimatizaci, nebo například porty USB. Vozidla jsou rovněž vybavena kamerovým systémem a automatickým sčítáním cestujících.

Dopravní podnik Karlovy Vary, a.s. provozuje 58 vozů pro zajištění městské hromadné dopravy v Karlových Varech. Letošní obnovou vozového parku pokračuje v modernizaci autobusů a již od loňského roku je 100 % vozidel v městské hromadné dopravě nízkopodlažních. Průměrné stáří vozidel dosáhne 5,52 let. Tímto omlazením karlovarská MHD patří mezi první tři dopravní podniky v České republice s nejmladším vozovým parkem. Počet autobusů na pohon CNG (stlačený zemní plyn) bude 42.

Celková pořizovací cena vozidel typů Iveco Urbanway 12 a Iveco Crossway low entry 12 m činí 31.663.251,- Kč, z čehož je dotace z prostředků EU a státního rozpočtu ve výši 85 %, tj. 26.913.763, - Kč. Spoluúčast dopravního podniku činí tedy 15 %, tj. 4.749.488, - Kč.


Zdroj: Jan Kopál, tiskový mluvčí Magistrátu města Karlovy Vary 

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
UNIWEB - weby od lidí pro lidi

Hlavní zprávy