Karlovarský kraj podpoří nákup strojové techniky na údržbu tras pro zimní běžecké lyžování a zimní pěší turistiku

Rada Karlovarského kraje projednala návrh na rozdělení dotací z programu „Na podporu strojové techniky k údržbě veřejných zimních tras v Karlovarském kraji“. Z rozpočtu bylo vyčleněno 5 milionů korun.


„Karlovarský kraj dlouhodobě podporuje aktivity spojené s údržbou zimních tras, k čemuž přispívá také prostřednictvím tradičního dotačního programu. Z toho však nebylo možné poskytnout finanční prostředky také na zakoupení nové techniky. Právě proto jsme se začali touto problematikou zabývat a vznikl tak nový program, který podpoří nejen nákup nových strojů a zařízení, které je nutno udržovat ve stavu odpovídajícím náročným podmínkám provozu, ale také jejich servis,“ uvedl uvolněný člen zastupitelstva Karlovarského kraje Pavel Čekan.

Z dotačních peněz je možné zakoupit zánovní rolby, nové rolby, sněžné skútry či čtyřkolky a technické příslušenství. Na krajský úřad bylo doručeno šest žádostí v celkové výši 3,8 milionu korun. Všechny byly v souladu s pravidly programu, a proto bylo navrženo poskytnout žadatelům  dotace v plné výši, jež je uvedena v žádosti.

Mezi žadatele patří město Aš, které  finanční příspěvek využije k nákupu čtyřkolky s pásy a stopovacím finišerem, město Jáchymov zakoupí sněžný skútr, První Krušnohorská o.p.s. pořídí zánovní sněžnou rolbu na úpravu lyžařských běžeckých stop v západním Krušnohoří, město Krásno stopovací zařízení, město Boží Dar zajistí generální opravu sněžné rolby a Biatlonový spolek Eduard využije dotaci na nákup frézy s hydromotorem pro rolbu.

„Celková částka dotačního programu odpovídá aktuálním potřebám provozovatelů údržby tras pro zimní běžecké lyžování a zimní pěší turistiku v území“, doplnil uvolněný zastupitel Pavel Čekan.

O rozdělení dotace bude rozhodovat ještě Zastupitelstvo Karlovarského kraje na svém zasedání.


NetConcert George Duke Band

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
I. Abonentní koncert

Hlavní zprávy

 

NetConcert Angelique Kidjo
weby uniweb