Karlovarsko: Z vraždy seniora obvinila policie 19letého muže

Kriminalisté z Odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje zahájili trestní stíhání devatenáctiletého muže z Ostrova, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy.

zprávy uniweb weby

Obviněný měl ve čtvrtek 20. srpna letošního roku v nočních hodinách vniknout s úmyslem získat pro sebe majetkový prospěch do rodinného domu v jedné menší obci na Karlovarsku. Následně měl fyzicky napadnout 61letého majitele domu a přitom mu způsobit bodnořezné poranění v horní části těla. Po tomto útoku mu měl z peněženky odcizit finanční prostředky a z místa odejít. Těžce poraněný cizinec byl po příjezdu zdravotní záchranné služby na místě ošetřen a následně převezen do Karlovarské krajské nemocnice, kde byl ve vážném stavu hospitalizován. V úterý 25. srpna 2020 cizinec svým zraněním bohužel podlehl.

Kriminalisté se od počátku případem intenzivně zabývali a začátkem října devatenáctiletého muže zadrželi. Policejní vrchní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby.

V případě prokázání viny hrozí teprve devatenáctiletému muži trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest.

Od počátku roku 2020 do současné doby se kriminalisté v Karlovarském kraji zabývali pěti případy dokonané vraždy či vraždy ve stádiu pokusu. Kriminalistům se podařilo všechny tyto případy objasnit a obvinit konkrétní osobu.

nprap. Jakub Kopřiva

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
29. SEZONA ČNSO

Hlavní zprávy

 

weby uniweb