Karlovarsko: Při silniční kontrole u řidiče našli pervitin

V pondělí 13. července letošního roku zastavila ve večerních hodinách policejní hlídka z Obvodního oddělení Karlovy Vary – město osobní vozidlo značky Volkswagen. Při silniční kontrole se šestačtyřicetiletý řidič podrobil orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek, který vyšel pozitivně.

dezinfekce

Z těchto důvodů byl muži zadržen řidičský průkaz, zakázána další jízda a byl převezen na obvodní oddělení k dalším úkonům. Policisté poté provedli prohlídku osoby, při které nalezli finanční hotovost v řádech desítek tisíc korun a deset plastových sáčků s bílou krystalickou látkou. Ta byla později vyhodnocena odbornou expertízou jako pervitin. Šestačtyřicetiletý muž byl následně zadržen a převezen do policejní cely.

Vzhledem k tomu, že zadržený muž byl již v minulosti odsouzen pro spáchání zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, tak kriminalisté provedli také domovní prohlídku jeho bytu v Chebu. Při té zajistili bílou krystalickou látku.

Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání šestačtyřicetiletého muže z Karlových Varů, kterého obvinili ze spáchání zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, což akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby.

V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na deset let, jelikož byl za stejný trestný čin v posledních třech letech odsouzen.

nprap. Jakub Kopřiva

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 20.07.2020 13:00
0 +
 

Hlavní zprávy