Karlovarsko: Podvodem si přišli na více jak 350 tisíc

Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality v Karlových Varech zahájili trestní stíhání dvou 21letých mužů z Karlových Varů, které obvinili ze spáchání přečinů krádež, porušování domovní svobody a z pokračujícího přečinu podvod.

zprávy uniweb weby

Začátkem dubna roku 2019 měli nejprve oba obvinění muži společně vniknout do bytu v Ostrově. Zde z něj měli následně odcizit elektroniku, finanční hotovost kolem 5 tisíc korun a různé potraviny. Škoda, kterou majiteli způsobili, byla předběžně odhadnuta kolem 16 tisíc korun.

Ve společném protiprávním jednání měli pokračovat i nadále v průběhu téhož měsíce. Prostřednictvím internetového portálu měli vytvořit několik objednávek s dodáním na dobírku. Objednávky celkem obsahovaly téměř desítku mobilních telefonů vyšší hodnoty. Jeden z obviněných mužů měl následně využít své pracovní pozice u dodavatelské společnosti, která zajišťuje přepravu dobírkových balíků v dané oblasti. Obě zásilky měl převzít k doručení bez jejich načtení. Balíky měl otevřít a mobilní telefony z nich vyjmout, aniž by dobírkovou cenu uhradil. Poté měli muži mobilní telefony prodat a finanční prostředky si rozdělit. Tímto jednáním způsobili dodavatelské společnosti celkovou škodu ve výši kolem 350 tisíc korun.

Jednomu z obviněných to zřejmě bylo málo a začátkem května tohoto roku měl sám vytvořit přes internet další objednávku na elektroniku v hodnotě kolem 120 tisíc korun s dodáním opět na dobírku. K převzetí balíku ze strany obviněného však už nedošlo.

Dodavatelské společnosti byla způsobená celková škoda kolem 450 tisíc korun.

V případě prokázání viny hrozí obviněným mužům trest odnětí svobody na jeden rok až na pět let za způsobenou větší škodu.

prap. Eva Valtová
mjr. Bc. Kateřina Krejčí

Policie České republiky, KŘP Karlovarského kraje

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Škoda Octavia 125 Restart2

Hlavní zprávy

 

Policie České republiky, KŘP Karlovarského kraje
seo uniweb