Fenomenální klavírista Pavel Vondráček rozezní klášter v Teplé u Mariánských Lázní

Mladý klavírista a skladatel Pavel Vondráček v srpnu vyjíždí na své první životní koncertní turné, které odstartuje v sobotu 15. srpna koncertem v překrásném klášteře v Teplé u Mariánských Lázní. Během večera zazní autorské skladby z umělcových posledních dvou alb, ale také hudba velikánů klasické hudby.

zprávy uniweb weby

Famózní mladý klavírista Pavel Vondráček se po úspěchu během prosincových koncertů vydává na koncertní tour po Čechách, Moravě i Slezsku. Zatímco původní květnové a červnové termíny turné byly kvůli pandemii koronaviru odloženy, podzimní termíny jsou již potvrzené. Tour začíná koncertem v překrásném Modrém sále tepelského kláštera v sobotu 15. srpna a končí v Domě hudby Plzeň v sobotu 24. října.

„Tour je koncipována jako jakési protnutí populárnějších žánrů a čistě klasické hudby na formátu spíše populárnějšího koncertního turné. V krásně osvětlených interiérech se nám i díky neméně zajímavým kulisám povedlo vytvořit nezapomenutelný zážitek pro posluchače již v prosinci a nyní představíme ještě propracovanější a zajímavější verzi,“ říká hlavní interpret celého turné Pavel Vondráček. Posluchači se mohou těšit na klavírní hudbu všech žánrů, ve které vynikají především neoklasické i čistě klasické skladby.

„Kromě autorské hudby, kterou bych zařadil někam na pomezí melodického popu a klasické hudby, zazní také klasické skladby od Chopina či málo známé novoromantičky Cécile Chaminade. Během koncertu se na pódiu objeví i mí hosté, kteří okoření zážitek z večera svým osobitým přístupem k interpretaci vážné hudby,“ dodává student nejprestižnější světové hudební akademie Berklee Vondráček.

Love Stories Tour slibuje neopakovatelný zážitek pro každého posluchače instrumentální hudby. Slibuje intimní momenty i působivé a zvukově barevné palety tónů, které se střídají s monumentálností díla klasických skladatelů. Z rukou tohoto vynikajícího klavíristy pak zazní s dávkou osobitosti, avšak s hlubokým respektem k dílům těchto hudebních mistrů. Díky dokonalé klavírní technice, kterou Pavel Vondráček oplývá, se můžete v průběhu večera dotknout i těch nejobtížnějších pianistických skladeb, které zaznívají na velkých světových pódiích.

Fotogalerie
Autor: Iva Novotná Článek může obsahovat komerční sdělení.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
SZO

Hlavní zprávy

 

seo uniweb