Chebsko: Odcizil padesátku adventních kalendářů

Policisté z Obvodního oddělení Aš sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže místnímu dvaatřicetiletému muži. Ten měl pracovat jako skladník v jedné společnosti na Chebsku. A právě toho měl nakonec využít.

zprávy uniweb weby

Na přelomu srpna a září měl ze skladu odcizit dvě krabice s adventními kalendáři s čaji, které společnost vyrábí a poté dodává do zahraničí. Odcizené krabice měl poté předat nic netušící devětadvacetileté ženě, která je nakonec prodala majiteli prodejny se smíšeným zbožím. Finanční prostředky, které za adventní kalendáře žena dostala, měla předat dvaatřicetiletému muži.

To ale nebylo vše. Pomalu, ale jistě se blíží vánoční období, tak se měl muž po pár dnech rozhodnout odcizit další tři krabice s těmito adventními kalendáři. Ty měl následně odvézt osobním automobilem opět do prodejny se smíšeným zbožím a tam je prodat obsluze. Peníze si měl poté ponechat pro svou potřebu.

Odcizením padesáti kusů adventních kalendářů měl společnosti způsobit celkovou škodu přibližně 20 tisíc korun.

Adventních kalendářů, které měl muž odcizit, si ovšem následně v prodejně smíšeného zboží všimla jedna ze zaměstnankyň společnosti. A ta to okamžitě vše oznámila na policii.

Dvaatřicetiletému muži nyní v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

nprap. Jakub Kopřiva

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Popelka

Hlavní zprávy

 

weby uniweb