Chebsko: Prodejce podvedl 400 zákazníků

Chebští kriminalisté intenzivně pátrají po nepoctivém prodejci. Ten měl od 5. prosince 2019 do 12. prosince 2019 provozovat internetový obchod www.techtronic.cz, kde byla zákazníkům nabízena spotřební elektronika.

dezinfekce

Zákazníci, kteří si v tomto obchodě elektroniku objednali, zaplatili za zboží předem na bankovní účet, ovšem objednané zboží jim poté nebylo dodáno. V současné době policisté evidují téměř 200 poškozených zákazníků, ale dle výpisu ze zablokovaných bankovních účtů jich má být přes 400. Kriminalisté tímto žádají všechny zákazníky, kteří v uvedeném internetovém obchodě objednávali zboží, a to jim následně nebylo dodáno, aby se dostavili na nejbližší oddělení Policie České republiky a věc oznámili. Celková škoda tohoto internetové podvodu byla předběžně vyčíslena na 2,3 milionu korun.

Prevence:
Lidé nakupující přes internetové obchody by měli být velice obezřetní. Je nebezpečné provádět nákupy a následně finanční transakce mimo prověřené internetové obchody a portály. Policie apeluje na občany, aby pod vidinou výhodné koupě zbytečně nepřicházeli o své finanční prostředky a nakupovali zboží pouze u důvěryhodných firem či osob.


nprap. Jakub Kopřiva

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky

ARCHIV ZPRÁV
st 19.02.2020 14:00
0 +
 

Hlavní zprávy