Cheb: Výstavba cyklostezky Háje – Podhrad finišuje (TV Západ)

Výstavba cyklostezky mezi chebskými městskými částmi Háje a Podhrad se dostává do finální fáze. Akci za 7,3 milionu korun ale provázely od začátku potíže.

zprávy uniweb weby

„Bohužel původně vysoutěžený zhotovitel od smlouvy odstoupil - vypověděli jsme s ním smlouvu, protože po nás požadoval obrovské vícenáklady. Dnes je naštěstí cyklostezka před dokončením. Benefitem pro Chebany bude určitě to, že jsme se rozhodli změnit její povrch z mlatového na asfaltový. V průběhu srpna by měl být položen asfaltový koberec, kdy by mělo být doděláno veřejné osvětlení a dojde k propojení Hájů a Podhradu coby součást jakéhosi výhledového okruhu mezi Chebem, Háji, Podhradem, Švédským vrchem a chebským nádražním, který umožní jak cyklistům, tak pěším či inlinistům, pohybovat se mezi těmito městskými čtvrtěmi. Celkové náklady přesáhnou 7 milionů korun. Což je podstatně více, než jsme původně očekávali, ale souvisí to právě i se změnou povrchu a prodloužením stavby,“ popsal starosta Chebu Antonín Jalovec. 

Budoucí ucelený okruh počítá s napojením na ostatní komunikace ve městě. Dojde tím k výraznému zlepšení komfortu pro cyklisty. 

„Samotná nová cyklostezka začíná zde za bývalým depem, překračuje železniční trať a podél vlečky směřuje přímo do Podhradu. Nyní projektujeme napojení na Podhradskou ulici s tím, že kolem areálu Strojíren je již nová cyklostezka, která navazuje až na oblast Švédského vrchu. Počítáme s tím, že po dokončení lávky bychom chtěli dosáhnout toho, že bude uzavřena část ulice na Návrší a okruh bude dodělán přes lávku a následně kolem Riegerových sadů a přes lávku do Hájů. Přes Háje to bude celé zokruhováno,“ ukázal na mapě Jalovec. 


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Popelka

Hlavní zprávy

 

weby uniweb