Vloni se v Chebu rekordně třídilo

V Chebu se vloni vytřídilo rekordní množství odpadu. Konkrétně se jednalo o 624 tun papíru, 415 tun plastů, 336 tun skla a 3460 tun bioodpadu. Nárůst činil u těchto čtyř komodit v porovnání s rokem 2018 celkově 884 tun, tedy přes 22 %. V průběhu loňského roku se v Chebu navíc začaly nově separovat také kovové obaly. V kontejnerech jich skončily 2 tuny.

dezinfekce

Město se snaží podmínky pro třídění neustále zlepšovat. Každoročně se především zvyšuje počet nádob na tříděný odpad, které jsou po městě rozmístěny. Cílem je, aby to k nim lidé měli co nejblíže. Všechny odborné studie se totiž  jednoznačně shodují v tom, že míra třídění závisí zejména na donáškové vzdálenosti k barevným kontejnerům. Čím blíže je lidé mají, tím více třídí.

Se zahušťováním sítě stanovišť s nádobami na tříděný odpad se bude pokračovat i v letošním roce. K dalšímu nárůstu třídění má vedle toho přispět také nový systém svozu odpadů v lokalitách s rodinnými domy, který je postupně zaváděn v průběhu letoška. Od rodinných domků se začíná zbytkový směsný odpad svážet pouze jednou za dva týdny. Jejich obyvatelé ale mohou zdarma dostat modré a žluté popelnice na papír a plasty, aby pro ně bylo třídění jednodušší. Díky tomu by jim měla kapacita černých popelnic bohatě stačit i při nižší frekvenci svozu.

Platby za ukládání zbytkového směsného odpadu na skládkách se mají v příštích letech dále výrazně zvyšovat. Jedinou cestou, jak náklady na svoz udržet „na uzdě,“ je výrazné zvýšení podílu vytříděných složek odpadu. Směsného odpadu totiž ani přes rostoucí třídění zatím nikterak výrazně neubývá. Vloni se ho meziročně svezlo méně o 270 tun.


Zdroj: město Cheb

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
út 25.02.2020 17:00
0 +
 

Hlavní zprávy