Cheb: Úpravy parku Míru finišují

Po Městských a Riegerových sadech prochází obnovou další z velkých chebských parků - park Míru v sousedství autobusových zastávek v centru města.

webíky uniweb

Veškeré plánované práce přijdou zhruba na 4 miliony korun.

„Původně plánovaná kompletní rekonstrukce parku měla být nákladnější. S ohledem na to, že se nenašel vhodný dotační titul, ze kterého by se daly na rekonstrukci parku získat prostředky, rozhodli jsme se dále nečekat a úpravy provést v úspornější variantě z prostředků města,“ uvedl místostarosta Michal Pospíšil.  

V rámci úprav parku dochází k rekonstrukci cest a veřejného osvětlení a revitalizaci zeleně. Doplněn bude také nový mobiliář.

„Hlavní cesty dostaly nový dlážděný povrch. Použit není přírodní kámen, ale betonová dlažba, která je levnější a lépe se udržuje. Dvě méně frekventované boční cesty budou mlatové. Kolem centrální části vznikají nové trvalkové záhony. Do budoucna bychom chtěli do centrální části parku umístit také nějaký vodní prvek, nejspíše jednoduchou fontánu, takže nyní jsme pro její budoucí instalaci vše připravili. Stavební část úprav parku bude dokončena v průběhu příštího týdne a v polovině října se bude osazovat nový mobiliář,“ upřesnil místostarosta.


Zdroj: město Cheb

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 26.09.2018 15:00
0 +
 
uniweby

Hlavní zprávy

 

weby uniweby
weby uniweb