Cheb: Literární večer před MiNiKVaRiáTeM

Ve čtvrtek 13. srpna 2020 se v Chebu od 17:00 hodin uskuteční Literární večer před MiNiKVaRiáTeM. Těšit se můžete nejen např. na autorské čtení Tety Kateřiny (Kateřina Pokorná), ale i na malou ochutnávku skupiny Bandless, která vám zahraje několik kousků jako pozvání na svůj zářijový chebský koncert.

VZP list a pros 2022

Literární večer - program:
17:00 - 18:00 hod.
Čtení z knihy Oceán v kapce rosy
- Klára Štěpánková, Robert Mára, hudební doprovod Bandless

Co umí tvůj mistr?
Můj mistr umí dělat zázraky, umí chodit po vodě a jiné podivuhodné věci.
A co dokáže tvůj mistr?
Můj mistr spí, když je unavený a jí, když má hlad.

Moudré zenové příběhy z asijského kontinentu čtou a svoji životní zkušenost přidávají Klára Štěpánková a Robert Mára. Vybrali úryvky z knihy Oceán v kapce rosy sestavené vyznavačem zenbuddhismu - francouzským spisovatelem a pedagogem Henri Brunelem.

Navíc vás čeká malá ochutnávka skupiny Bandless, která vám zahraje několik kousků jako pozvání na svůj zářijový chebský koncert. Bandless znamená spojení sopránu Kláry Štěpánkové a kontrabasu Jonatana Gangura. Neotřelý experiment, kde absence melodických nástrojů nutí diváky zapojit svou představivost, díky čemuž vzniká v sále několik koncertů najednou. Uslyšíte známé covery napříč hudebními žánry.

18:00 - 19:00 hod.
Autorské čtení z knihy Nohama na zemi
- Kateřina Pokorná / Teta Kateřina

Teta Kateřina v Chebu
Kateřina Pokorná, bývalá chebská herečka, bude číst ukázky ze své knihy Nohama na zemi. Dozvíte se z ní, jak se dostala k tomu, že se stala Tetou Kateřinou, která po vlnách chebského rádia Egrensis každý týden vysílala své pořady plné tajemna a duchovních myšlenek z oblasti mezi nebem a zemí. Kniha je částečně jejím příběhem, ale také zároveň i průvodcem pro všechny, kdo se zajímají o smysl své existence, ale stejně tak jako Kateřina, nemají rádi slovo „esoterika“ a raději zůstávají nohama na zemi.

Vstupné dobrovolné.

NetConcert Angelique Kidjo

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Popelka

Hlavní zprávy

 

NetConcert George Duke Band
seo uniweb