Cheb: Jak se žije hercům v době koronavirové? (TV Západ)

Tváří chebských live streamů je divadelní herec, moderátor, ponocný i Masopust v jedné osobě Jindřich Skopec. Během příprav jednotlivých vysílání jsme si našli čas na rozhovor o tom, jak se v současné době žije hercům a jaké to je vysílat bez přítomného publika a naživo.


„Zkušenost neocenitelná. Za prvé jsem si zase vyzkoušel, že věci se dají a že nic není nemožné. Protože dát dohromady scénář, mít na to jednu, dvě zkoušky a pak to jet naživo, kdy kamera je na rozdíl od jeviště mnohem nekompromisnější a všechny chybičky a věci okamžitě zaznamená, to jeviště je v tomhle široké, tolerantní a zaškobrtnutí - tu chybičku divák vlastně ani kolikrát nepojme, nevšimne si, ale na té kameře je vidět a slyšet úplně všechno. Takže ta schopnost napsat, nazkoušet a velmi rychle uskutečnit, tak ta byla hodně zajímavá. I část nějaké improvizace, kdy tedy rovnou, ve středověké poezii jsme nemohli úplně improvizovat. Tak to je jedna věc a druhá věc je zkušenost s kamerami. Vzít to na rychlý přenos s tím, že se nic nevrátí, nic se nevyzkouší, vždy to musí jít. I ti dva kameramani, kteří se točili kolem nás – přenosový vůz a když jsem se na to zpětně díval, tak střihy, kdy jsme to dělali na celém prostoru Thálie, tak byly vlastně dokonalé. O moc lépe bychom to se zkouškou neudělali. Překvapení bylo, kolik lidí to sledovalo, kolik se na to dívalo, včetně tedy toho velikonočního pondělí. Tak to bylo více než šokující, potěšující a překvapující. Potom jsem šel vlastně po Chebu a spoustu lidí mě zastavilo, oslovilo a poděkovalo, že to bylo fajn, že to bylo hrozně příjemný, tak to bylo nádherný,“ popsal dosavadní postřehy ze streamů Jindřich Skopec.

Na nedostatek práce si zkušený herec a hudebník nemůže stěžovat. A to i v situaci plošných omezení celé společnosti.

„To je zvláštní, že jsem si myslel, kolik budu mít času a ve skutečnosti žádný není. Když to přišlo, tak jsme ještě chvilku zkoušeli, pak se zkoušení zastavilo z hlediska hygienických a bezpečnostních důvodů, takže jsme přestali zkoušet. Jenomže tak, jako většina divadel, i naše divadlo se změnilo ve výrobnu roušek. V rámci svého času se chodilo šít. My jsme tam měli tři prostory, chlapi dělali tkalouny a holky šily. Poté to už bylo různorodé. Nahrával jsem nějaké vzkazy pro obyvatelstvo do Františkových Lázní, do přilehlých vesnic. Vzkazy pro seniory, kdy, kde, co. Takže to byla jedna z mých činností. Druhá – přišly streamy, kdy příprava byla poněkud náročná časově. Než k tomu došlo, tak jsem s tím strávil poměrně dost času. Pak samozřejmě mám doma děti, takže nahrazovat školu, kdy můj kluk se chystá na přijímací zkoušky, tak jsme dost času strávili i tímto. Myslel jsem, jak budu dohánět určité věci - zdokonalovat, cvičit na hudební nástroje, zpívat. K tomu trochu došlo, ale ne v takové míře, jak jsem si myslel. Je spousta herců myslím, ale hlavně můžu mluvit za sebe, protože to vím, člověk se nesmí zastavit. Přestane mluvit, zpívat a hrát - pak se k tomu vracet, tak odezva je dlouhá, jako, když řemeslník ztratí cit v rukách. Zde se ten cit ztrácí hodně rychle. Takže x hodin  zpěvu, kytary, violoncello a pracoval jsem na tomto. Pak jsme za 14 dní začali zkoušet s tím, že se uvidí, jak to bude, co bude, ale abychom byli připraveni na cokoliv. A co je důležité - je duševní hygiena a venkovní. Tím, že je člověk v Chebu, ještě bydlí kousek u řeky, tak každý den ven, běhat, na kolo, chodit do přírody a vyčistit hlavu, tak ty dny vlastně plynou a že bychom se stihli nudit, tak to v žádném případě,“ přiblížil život v době koronavirové nákazy Skopec. 

Kromě pořadů hraných naživo odstreamuje Západočeské divadlo v Chebu několik záznamů divadelních her, na které se podařilo získat práva.

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Hollywood Voices

Hlavní zprávy

 

NetConcert George Duke Band
weby uniweb