2013 – Karlovy Vary: Dendrologická stezka povede podél říčky Teplá (4916) (TV Západ)

Zajímavá místa lázeňského města Karlovy Vary propojí v budoucnu naučná stezka. Povede podél říčky Teplá a měla by stát 7 milionů korun. Až 75% chce město získat z dotace.


„V Karlových Varech vznikne první ucelená naučná stezka, bude dendrologická, vyzdvihne zeleň a parky, kterými jsou Karlovy Vary pověstné. Je to nutná součást lázeňského města," potvrdil mluvčí magistrátu Jan Kopál. 

Město se snaží využít svůj staletý zelený potenciál a nabídnout návštěvníkům zajímavou trasu. Stezka by se měla stát také cílem pro školní výuku a poznávání svého okolí.

„Stezka se povine lázeňským centrem Karlových Varů, to znamená údolím Teplé. Začínat bude u Alžbětiných Lázní, kde jsou první Smetanovy sady, pokračovat bude přes sady Dvořákovy a přes lázeňské území až k dnešnímu letnímu kinu, kde je rozsáhlý lesopark, který bude také, v rámci tohoto projektu, významně upraven," dodal Kopál.

Cestou na návštěvníky budou čekat nejrůznější zajímavosti, prastaré stromy, které pamatují zlaté časy města.

„Takovou specialitou bude například i Jinan dvoulaločný, Gingko Biloba, což je strom původně z Asie, vývojově nejstarší dnes rostoucí strom na Zemi a ten exemplář stojí ve Dvořákových sadech mezi hotelem Thermal a Vojenským lázeňským ústavem a je to jeden z nejrozsáhlejších stromů, který v městských parcích máme," vyzdvihl raritní strom mluvčí Kopál.

U letního kina bude pokácena asi stovka stromů a vysazeno okolo 140 nových. Ostatní místa stezky projdou podle města menšími prořezávkami.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Eastwood Symphonic

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby
seo uniweb