2002 – Cheb: Vyrovnaný rozpočet počítá s podporou bydlení (TV Západ)

Město Cheb bude v letošním roce hospodařit s vyrovnaným rozpočtem v rekordní výši 704 miliony korun. Záporné saldo mezi plánovanými příjmy a výdaji ve výši zhruba 122 milionů korun bude přitom pokryto prostřednictvím volných finančních aktiv, které město v uplynulých letech získalo prodejem akcií Plzeňského Prazdroje a rozvodných firem.


"Podmínka Finančního výboru, která tam byla přijata, byla, aby prostředky které jsou na účtech jako volné prostředky města, byly použity pro rozvojový program teprve poté, co z prostředků města bude investováno 60 milionů korun," upozornil na tiskové konferenci místostarosta Chebu Pavel Vanoušek.

Na investiční akce zahrnuté do Programu rozvoje města se v letošním roce počítá s částkou přibližně 175 milionů korun. Největší investicí bude výstavba inženýrských sítí a páteřních komunikací v připravovaném Průmyslovém parku v blízkosti obchvatu města na níž se bude radnice finančně spolupodílet 38 miliony korun. 

Dalších 35 milionů pak půjde na první etapu zastřešení chebského zimního stadionu a 15 milionů na rekonstrukci pěší zóny, která bude ale zahájena pouze v případě získání dalších prostředků z mimoměstských zdrojů. 

"Snad za zmínku stojí ještě to, že v tom rozpočtu jsou podstatně vyšší předpokládané výdaje na opravy bytového fondu," komentoval dále rozpočet Vanoušek. 

V letošním roce by se tak měla uskutečnit například kompletní rekonstrukce Blanické ulice v Hájích, úprava ulice Koželužská v Poohří, jejíž součástí bude přestavba budovy bývalého internátu na byty a příprava parcel pro výstavbu rodinných domků, či vypracování projektové dokumentace a zahájení výstavby nového bytového domu v bývalém areálu Technických služeb v ulici K nemocnici. 

Na opravy stávajícího bytového fondu a podporu výstavby nových bytů budou přitom použity prostředky, které město získá z rozsáhlé privatizace zhruba 2500 obecních bytů. 

NetConcert George Duke Band

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO Studio

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
seo uniweb