2001 – Sokolov: Městem vás provede zvukový orientační panel (TV západ)

Od letošního podzimu budou mít obyvatelé i návštěvníci Sokolova značně zjednodušenou orientaci při pohybu městem. V říjnu bude totiž v Roosseveltově ulici, před objektem městské tržnice, zprovozněn zvukový orientační panel, který v současnosti využívá již dalších zhruba 70 měst v ČR. Zvukový panel, jenž je jakýmsi aktivním zdrojem informací, nabízí zájemcům podstatně vyšší komfort ve srovnání s klasickými orientačními plány měst.

zprávy uniweb weby

„Neboť je vybaven řídící elektronickou jednotkou, která umožňuje, že všechny objekty, které ve standardním orientačním plánu mnohdy složitě hledáte, si zde navolíte číselnou klávesnicí a ony se vám rovnou rozblikají vysoce svítícími LED diodami. Zároveň dostanete i zvukový komentář o těchto zajímavostech ve třech jazykových verzích – v české, anglické a německé,“ vyjmenoval zástupce dodavatelské firmy Martin Černý. 

Obyvatelé a návštěvníci města se budou moci prostřednictvím 31 zvukových spotů seznámit s důležitými informacemi o samotném Sokolově i nejvýznamnějších turistických zajímavostech. Pomocí světelných diod se rovněž dozví, kde se nacházejí zdejší úřady, instituce, kulturní i zdravotnická a podobná zařízení. Pro sokolovskou radnici přitom instalace panelu znamená pouze min. investici za vybudování přípojky elektrického proudu, jeho spotřebu a finančně se rovněž bude podílet na tvorbě cizojazyčných verzí zvukových spotů. 

„Pro město to znamená připravit textovou část a její překlady v ceně řádově několik desítek tisíc korun maximálně. Několika málo desítek tisíc,“ uvedl místostarosta Lubomír Novotný.

Samotné technologické zařízení panelu a jeho obsahová stránka pak budou každoročně modernizovány a aktualizovány.  

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Popelka

Hlavní zprávy

 

weby uniweb