2001 – Cheb: Schvalování dokumentace na Průmyslový park (TV Západ)

V nejbližší době by měla pražská delegatura Evropské komise schválit tendrovou dokumentaci na výstavbu chebského průmyslového parku a ihned poté následovat vypsání mezinárodního výběrového řízení na dodavatele stavebních prací. Město proto již začíná připravovat strategii, jak do průmyslové zóny přilákat zájemce o výstavbu podniků.

A nebuďte smutnej, Vaňku! aneb 85 setkání s Václavem Havlem

Při získávání investorů chce radnice spolupracovat především se společností Czechinvest, kterou k tomuto účelu zřídila vláda, ale počítá rovněž s využitím komerčních firem tohoto zaměření a masivní prezentací průmyslového parku ve sdělovacích prostředcích včetně zahraničních. Přestože oslovování potencionálních investorů ještě oficiálně nezačalo, obdrželo již město tři konkrétní nabídky od zájemců o získání zasíťovaných pozemků v průmyslové zóně. 

"Jsou to firmy spíše z kategorie malých a středních. Počty zaměstnanců v desítkách," uvedl starosta Chebu Pavel Vanoušek. 

Radnice je ale na základě konzultací s vládní agenturou Czechinvest rozhodnuta preferovat především větší investory. Za výhodu přitom považuje skutečnost, že v samotném městě i v okolním regionu, je velký potenciál zaměstnanců strojních profesí, kteří dříve pracovali v zaniklých, či v současnosti značně zeštíhlených strojírenských podnicích. 

"Ti lidé tu existují, dnes dělají něco jiného, třeba pracují v oblasti služeb, ale v okamžiku, kdy dostanou kvalitní nabídku – je to všechno otázka toho, kolik kdo nabídne," komentoval situaci Vanoušek. 

 Chebský průmyslový park vyroste v těsné blízkosti obchvatu města na ploše zhruba 50 hektarů. Se zahájením výstavby inženýrských sítí a páteřních komunikací, která má stát asi 140 milionů korun a z padesáti procent na ní přispívá Evropská unie, se počítá začátkem příštího roku a první průmyslové podniky by se pak v zóně mohly objevit, pokud vše půjde podle předpokladů, snad již koncem roku 2023.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
3. Koncert ČNSO

Hlavní zprávy

 

weby uniweb