2001 – Cheb: Domácí fotbalistky porazily hráčky Slavoje 2:1 (TV Západ)

V posledním domácím druholigovém utkání této sezóny hostily fotbalistky týmu SK Cheb tradičního soupeře Slavoj Chodová Planá. V tomto zápase chtěly soupeřkám oplatit podzimní těsnou prohru 2:3.

zprávy uniweb weby

Oba týmy se dobře znají ze vzájemných přípravných utkání a tak se v první půli hrál opatrný fotbal s minimem vyložených šancí. Tomu také odpovídal poločasový bezbrankový stav. Již začátek druhé půle ale přinesl radikální změnu obrazu hry. Domácí hráčky si vytvořily velký tlak a na branku Slavoje se valil jeden útok za druhým. V 16. minutě ještě Jana Moulisová velkou příležitost neproměnila, ale již o tři minuty později se podařilo Ivaně Bergrové umístěnou střelou v rozehraném rohu skórovat. 

Ve 23. minutě byly hostující hráčky blízko vyrovnání. Po přímém kopu ale zachránila již překonanou domácí brankářku Kulišákovou tyč. O chvíli později se tak potvrdilo pravidlo – nedáš, dostaneš. Po pěkné kombinační akci skórovala Jana Moulisová a zvýšila vedení domácích na 2:0. Ani poté chebské hráčky nepolevily v tlaku, ale výsledkem byla pouze neproměněná šance Martiny Slávkové po rychlém brejku a nastřelené břevno po střele Jany Moulisové.

Ve 43. minutě dostal ještě zápas nečekanou zápletku. Fotbalistkám Slavoje se totiž po ojedinělé akci podařilo snížit, ale domácí si již vítězství 2:1 po nejlepším výkonu sezony nenechali vzít.

„I když hrdý, ale vždy vidím chyby, ty budou. Máme se stále co učit. Ale hlavně ta vůle veliká po tom vítězství, a to vlastně rozhodlo,“ uvedl trenér SK Cheb Vladimír Andrusczyn. 

Tento zápas jasně potvrdil, že se domácí fotbalistky v posledních zápasech výrazně zlepšily. Jejich hra má již jasnou koncepci. Podařilo se, a to i díky zapojení nových hráček, najít vhodné typy na jednotlivé posty. Když se k tomu připočte nasazení a vůle po vítězství, je rázem na světě velmi perspektivní tým.

„Kolektiv se začíná tvořit. A to je důležité pro nás. To je vlastně nejdůležitější. Dokáží již za sebe makat, což ze začátku vůbec nebylo. Vyčítaly si chyby, nyní si naopak pomohou a již se i pochválí. Což je veliké plus,“ popsal zlepšení trenér. 

V premiérové sezoně ve druhé lize tak fotbalistky SK Cheb nakonec obsadily velice dobrou konečnou sedmou příčku.  


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO Studio

Hlavní zprávy

 

seo uniweb