2000 – Sokolov: Radnice se nevzdává plánů na přeměnu bývalého hotelu Ohře (TV Západ)

Sokolovské radnici nevyšel záměr pronajmout k podnikatelským účelům přízemí bývalého hotelu Ohře v celku. Město se snažilo najít budoucího nájemce, který by si předplatil pronájem nebytových prostorů o rozloze tisíc metrů čtverečních na pět let dopředu, což by ho přišlo přibližně na 5 milionů korun. Radnice by mu za to nechala v rámci rekonstrukce bývalého hotelu upravit přízemí přesně podle jeho požadavků.

A nebuďte smutnej, Vaňku! aneb 85 setkání s Václavem Havlem

„Nepokrytě říkám, že nám šlo o to získat nějaké peníze předem, což se nezdařilo, tak to nyní bude muset pokrýt město. Ale jistě to bude investice - je to na takovém místě, že se tam zájem předpokládat dá,“ uvedl starosta Karel Černík.

Městská Rada proto rozhodla, že se přízemí rozdělí na 4 větší univerzální nebytové prostory, které budou mít i vlastní zázemí. Těsně před ukončením stavby se vypíše výběrové řízení na budoucí nájemce a poté se prostory dobudují podle jejich požadavků. Rekonstrukci této části objektu bývalého hotelu bude pochopitelně financovat město. V ostatních podlažích by mělo vyrůst asi 40 bytových jednotek, na jejichž vybudování se bude finančně podílet stát. 

V současné době vzniká projektová dokumentace na kompletní rekonstrukci objektu a po jejím dokončení bude vypsáno výběrové řízení na dodavatele stavby.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
2. Koncert ČNSO

Hlavní zprávy

 

NetConcert Angelique Kidjo
weby uniweb