2000 – Hatzenreuth: Chebská galerie měla s výstavou akvarelů úspěch (TV Západ)

Chebská galerie Růžový kopeček společně s ženským klubem Dorffrauen z Hatzenreuthu uspořádali ve stejnojmenné obci ležící v těsné blízkosti českoněmecké hranice výstavu akvarelů nazvanou Venkovská krajina. Své obrazy zde prezentovali chebský výtvarník Emanuel Mituník a ruský malíř Michail Jevstafjev. Mimo to zde byla vystavena drobná dílka členek místního ženského klubu.


„My se v klubu zabýváme různými ručními pracemi. Vyrábíme např. umělecké předměty ze sena, jako věnce či zvířátka. V poslední době jsme rovněž začali s různými druhy potisku na látky. Některá naše dílka můžete vidět i na této výstavě. Dále jedna z našich členek píše divadelní hry. Proto zde vznikl divadelní kroužek, kam pravidelně dochází 13 místních dětí,“ sdělila za Dorffrauen Hatzenreuth Jean Rustler. 

Organizátoři této akce ve spolupráci s výtvarníky z chebského regionu pro místní připravili ukázky nejrůznějších malířských technik. Zájemci si rovněž mohli nechat zhotovit vlastní portrét. Akce vzbudila velký zájem. Postupně se zde vystřídali snad všichni z 80 stálých obyvatel Hatzenreuthu. 

Členky ženského klubu proto nevyloučily, že jejich další aktivitou bude založení výtvarného kroužku. O tom, že to není špatný nápad, svědčilo plátno s vyobrazením nedaleké hrozňatovské lorety, které společně namalovali za asistence profesionálních výtvarníků obyvatelé této vesničky.   

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
weby uniweb

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby
seo uniweb