2000 – Cheb: Spolupráce s německými policisty má snížit kriminalitu (TV Západ)

Trestná činnost spáchána na občanech Německa v českém pohraničí, porušování zákonů ze strany Němců u nás a Čechů ve Spolkové republice Německo. To byla hlavní témata jednání policejních úředníků z Chebu a sousedního Plavna zaměřeného na prevenci kriminality, které se uskutečnilo 16. května na Okresním ředitelství Policie.

VZP list a pros 2022

„Přijeli jsme na pozvání českých kolegů. Máme totiž mnoho společných problémů i zájmů, a to se bude v důsledku globalizace Evropy dále prohlubovat. Nejdříve se musíme navzájem poznat a rovněž poznat práci těch druhých. Poté můžeme přistoupit k vytváření společných projektů,“ uvedl za policejní ředitelství Plauen Michael Ruschitschka. 

V letních měsících pravidelně dochází k velkému nárůstu trestných činů páchaných na německých turistech. Jen např. za loňský srpen se jich stalo 56. Nejčastěji dochází ke krádežím a vykrádání osobních vozů, k loupežím, a to především na sexturistech a krádežím. 

„Domluvili jsme se na tom, že některé bolesti, které máme a které nás trápí, uveřejníme v německých novinách, tisku a sdělovacích prostředcích. Podíváme se na některé akce, které pořádají. Poté přijedou oni k nám a domluvíme se na společných akcích, které budeme dělat např. jak pro české, tak německé děti – na obou stranách hranic,“ doplnil tiskový mluvčí chebské policie Václav Vrba.

Němečtí policisté při návštěvě Chebu proto zavítali do Domu dětí a mládeže, kde se právě konala dopravní soutěž. Při návštěvě služebny Městské policie je nejvíce zaujal kamerový systém, který slouží ke sledování dění v centru města a díky kterému zde došlo ke snížení počtu spáchaných kriminálních deliktů. 

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Popelka

Hlavní zprávy

 

NetConcert George Duke Band
seo uniweb