2000 – Cheb: Nová koncepce údržby historického jádra města (TV Západ)

Vedení chebské radnice zadalo Majetkoprávnímu odboru Městského úřadu vypracování koncepce údržby historického jádra Chebu. Tato část města je památkovou rezervací a většina domů, které se v ní nacházejí, byla vyhlášena za kulturní památky. Dokument by měl být jakýmsi plánem oprav jednotlivých budov v historickém centru do roku 2004.

zprávy uniweb weby

„Když se jde do rekonstrukcí budov, které jsou již ve značně zchátralém stavu, je rekonstrukce daleko nákladnější než, když se dělá nějaká pravidelná údržba v době, kdy se to dá ještě zachránit jen nějakými drobnějšími zásahy,“ uvedl starosta Václav Jakl.

Většina domů v historickém jádru, které jsou v majetku města, již mají opraveny fasády a střechy. Materiál by se měl ale týkat budov v soukromém vlastnictví. I na jejich rekonstrukci chce město, ať již z vlastních zdrojů či prostřednictvím státních dotací, finančně přispívat. 

„Dále jsou zde ještě kulturní památky, které nejsou v majetku města. Celé je to ale nutné považovat za památkovou rezervaci a přistupovat k ní koordinovaně. Takže i domy, které nejsou – stát i město přispívá na obnovu domů, v jeho majetku,“ dodal starosta. 

Mimo rekonstrukcí má město v plánu také zástavbu proluk v historickém centru. Již v příštím roce budou vybudovány sítě v ulici Elišky Krásnohorské v těsné blízkosti chebského hradu. Poté bude moci být zahájena výstavba nových budov.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Hlavní zprávy

 

seo uniweb