2000 – Cheb: Na radnici proběhlo slavnostní vyhlášení ratingu města (TV Západ)

Minulý týden došlo na chebské radnici ke slavnostnímu vyhlášení ratingu města vypracovaného specializovanou agenturou. Jedná se o komplexní zprávu, která hodnotí fakta o hospodaření města, o místní ekonomice, turistickém ruchu a dalších odvětví. Rating by měl zajistit výhodnější pozici města při jednání o dotacích či úvěrech a větší důvěryhodnost při jednání s bankami a dalšími institucemi.


„Tak, abychom věděli, jak na tom jsme jako město, s čím můžeme počítat, jaké jsou naše možnosti, co můžeme potencionálním investorům nabídnout. Současně jsme si ale byli vědomi i toho, že tato analýza může odhalit i ty stránky slabé, které mohou být určitým problémem nebo rizikem,“ vysvětlil starosta Václav Jakl. 

Zástupci hodnotící agentury vysoce ocenili výhodnou polohu města u hranic s Německem, poměrně nízkou nezaměstnanost a snahu vedení radnice investovat do rozvojových programů. Naopak jako určité riziko vidí horší stav některých částí majetku města, hlavně budov v historickém centru a především poskytnutí záruky za úvěr pro společnost TEREA na projekt ekologického vytápění ve výši 17,5 milionu marek. 

„Je to komplexní materiál o stavu města, nejen o stavu městského úřadu, ale města jako celku, který je samozřejmě přeložen do jazyka srozumitelného i zahraničním investorům. Na základě tohoto materiálu mohou získat celkový přehled o stavu, situaci i očekávaném budoucím vývoji města,“ popsal analytik agentury Marian Klásek. 

Agentura udělila městu Cheb dlouhodobý mezinárodní rating na úrovni BAA-, což je dva stupně pod hodnocením České republiky BAA+, které je nejvyšším možným ohodnocením tuzemských subjektů. Naopak krátkodobý rating má město na nejvyšší možné úrovni. 

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Hollywood Voices

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
seo uniweb