Žlutice: Mikrospánek - s přívěsem narazil do svodidel, vozidlo skončilo mimo komunikaci

V úterý 6. srpna 2019 kolem 17:00 hodin řídil 37letý muž osobní motorové vozidlo značky Nissan s přívěsem, a to po silnici I/6 ve směru od Karlových Varů směrem na Prahu. Přibližně 300 metrů za křižovatkou na Žlutice se řidič plně nevěnoval řízení, a to zřejmě z důvodu mikrospánku.

zprávy uniweb weby

Po zjištění, že s vozidlem vjel na pravou krajnici a částečně mimo komunikaci, se snažil vrátit zpět. Přívěsem však narazil do svodidel, což vozidlo rozhodilo a následně vjel vpravo mimo silnici. Nárazem se uvolnil náklad z přívěsu, část odlétla a narazila do přední části protijedoucího nákladního automobilu.

Alkohol byl u řidičů vyloučen orientační dechovou zkouškou. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob. Způsobená škoda na poškozených svodidlech a vozidel je předběžně odhadnuta na částku kolem 100 tisíc korun. Policisté nadále tuto dopravní nehodu prošetřují.

Prevence:
Mikrospánek trvá 3 až 15 sekund, během nichž člověk nevnímá žádné vnější podněty, jako jsou zvuky nebo vizuální vjemy. Mnoho řidičů usuzuje, že nástup mikrospánku dokážou poznat, zvládnout ho bez problému a předcházející příznaky je neodradí od pokračování v jízdě. Řidiči by měli usedat za volant odpočatí, zajistit si dostatečný přísun tekutin, dělat pravidelné přestávky a dle možností při delší trase se v řízení střídat. Pokud začne přicházet únava, je dobré včas zastavit, odpočinout si, pořádně se protáhnout nebo se projít.

prap. Eva Valtová
mjr. Bc. Kateřina Krejčí

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
SZO

Hlavní zprávy

 

seo uniweb