Zemřel bývalý primář a chirurg karlovarské traumatologie

"V pátek 27. 3. 2020 nás ve věku 91 let navždy opustil MUDr. Vladimír Čejka, bývalý primář a chirurg karlovarské traumatologie," uvádí na svých facebookových stránkách Karlovarská krajská nemocnice.

dezinfekce

Vladimír Čejka se narodil 27. 1. 1929 v Praze 6 a po studiích na lékařské fakultě v Praze se celý svůj život věnoval péči o druhé. Za svůj život, jakožto chirurg a primář ortopedie a traumatologie Karlovarské nemocnice odoperoval a zachránil život mnoha tisícům Karlovarákům, za což získal mnoho uznání.

Celý svůj život zasvětil Karlovým Varům, ve kterých působil jako primář traumatologie karlovarské nemocnice, ale i také jako hlavní ortoped, soudní znalec v oboru ortopedie a traumatologie pro západní Čechy a výčet jeho záběru pokračuje přes práci revizního lékaře VZP Karlovy Vary, přes pedagogickou práci na Střední zdravotnické škole Karlovy Vary, práci posudkového lékaře Vojenské správy Karlovy Vary, odborného lékaře pro LDN Nejdek, nebo věznice Ostrov - Vykmanov.

Mezi jeho koníčky patřila zejména práce. I ve svých 91 letech se stále zajímal o zdravotnictví. Mezi jeho nejkrásnějším místem, které opravdu miloval, byly Krušné hory, zejména oblast Abertam, Hřebečné a okolí Mrtvého rybníka. Bohužel v posledních letech už mu jeho zdravotní stav nedovoloval tyto místa navštěvovat.

Ještě ve svých cca 80 letech pravidelně dojížděl do LDN Nejdek, kde se věnoval o mnoho let mladším pacientům a vždy si pro ně našel chvíli i pro konverzaci.


Zdroj: facebookové stránky Karlovarské krajské nemocnice

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Hlavní zprávy