Začíná modernizace silnice od lomu Vítkov na Podstrání

Karlovarský kraj zahájil nejnákladnější investiční akci v oblasti dopravy v tomto roce. Jedná se o modernizaci silnice II/210, která vede od sokolovské části Vítkov – lom směrem na obec Podstrání. Stavba bude rozdělena do sedmi úseků a bude se konat za částečného omezení provozu.

webíky uniweb

„Kromě modernizace této silnice bude provedena také rekonstrukce mostu přes Lobezský potok. Po dokončení prací by se měla výrazně zvýšit bezpečnost provozu v tomto úseku. Celkové náklady akce, kterou považujeme zejména z hlediska finančního za největší v roce 2021, jsou vyčíslené na 180 milionů korun. Z této částky by mělo být v letošním roce proinvestováno zhruba 90 milionů korun,“ uvedl náměstek hejtmana Jan Bureš.

V rekonstruovaném úseku silnice dojde k jejímu rozšíření a pomocí opěrných zdí bude zajištěna její stabilita. Modernizace se dočkají také stávající svodidla, která budou doplněna novými. Komunikace bude osazena stálým dopravním značením.

Vzhledem k tomu, že budou práce realizovány na území Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les, bude nutné je provádět s maximálním ohledem na životní prostředí a chráněné rostliny a živočichy.

Provoz bude v místě stavby řízen semaforem.

Tato akce je podpořena z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury. Stavební práce by měly být dokončeny v říjnu roku 2022.


Zdroj: Krajské listy Karlovarského kraje

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
uniweby

Hlavní zprávy

 

weby uniweby
weby uniweb