Vzpěrač Dominik Oračko získal tři zlaté medaile

Tři zlaté medaile získal mladý sokolovský vzpěrač Dominik Oračko (na snímku) při svém vystoupení na prvním ročníku Světového poháru juniorů a juniorek do 17 let, který pořádalo Peru. Dominik startoval v hmotnostní kategorii nad 102 kg a patřil k největším favoritům. Nejcennější kovy mu po zásluze patří ve dvojboji a také v trhu a v nadhozu. Soutěže v jeho hmotnostní kategorii se zúčastnilo ve dvou skupinách 14 závodníků.

zprávy uniweb weby

Své postavení potvrdil Dominik Oračko hned v trhu, kde porazil stříbrného závodníka výkonem 160 kg o 14 kg. Lehce zvládl základní pokus v nadhozu na 192 kg, v dalších pokusech mu ovšem chyběla podpora hlediště a s národním rekordem 201 kg provedl pouze výtah. Dvojbojem 352 (160, 192) zvítězil s náskokem 29 kg. Zlaté medaile vybojoval i v trhu a v nadhozu.

"Gratulujeme Dominikovi a trenérům v této chudé sezoně k významnému úspěchu," uvádí na svých stránkách město Sokolov.

Kromě Dominika Oračka se zúčastnili světového poháru v reprezentačním týmu také dva další borci ze Sokolova, a to Vojtěch Krejčík (váha do 73 kg) s Markem Polhošem (váha do 67 kg). Vojtěch Krejčík nastoupil v kategorii do 73 kg v „B“ skupině. V trhu zůstal na základě 108 kg, v nadhozu se rozjel, dal všechny pokusy a končil na 129 kg. S výsledným dvojbojem 237 (108, 129) obsadil 9. místo. Po skončení skupiny „A“ obsadil konečné 17 místo ze 30 startujících.

Marek Polhoš obsadil v hmotnostní kategorii do 67 kg 10 místo za 223 (95, 128). V této kategorii startovalo 20 závodníků. Marek skončil v trhu šestnáctý a v nadhozu národním rekordem (M17) 128 kg na 9 místě.

O tom, že tři vzpěrači ze Sokolova startují na šampionátu juniorů, jsme vás informovali zde.Zdroj: město Sokolov

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Hlavní zprávy

 

seo uniweb