Využijte příspěvek na červnové a podzimní pobyty v Karlovarském kraji

Karlovarský kraj bude opět přispívat na ubytování v hotelech, penzionech, kempech a všech dalších typech ubytovacích zařízení na území regionu. Snaží se tak oživit cestovní ruch ochromený obdobím pandemie koronaviru a znovu přilákat návštěvníky do regionu.

zprávy uniweb weby

Už v loňském roce se program poskytování finančních darů na ubytování v Karlovarském kraji setkal s velkým úspěchem. Kraj uhradil 1 005 žadatelům celkem téměř 2,7 milionu korun.

„Pandemie v našem kraji nejvíce ovlivnila oblast lázeňství a cestovního ruchu, proto chceme pomoci znovu nastartovat zájem domácích i zahraničních návštěvníků kraje o pobyty v regionu. Přispívat na ubytování budeme lidem, kteří budou v ubytovacích zařízeních v kraji pobývat od 1. do 30. června a od 1. září do 30. listopadu,“ upřesnil náměstek hejtmana Vojtěch Franta.

Kraj vyčlenil ze svého rozpočtu na finanční dary 3 miliony korun.

„Příjem žádostí v elektronickém systému spustíme od 15. června 2021 a s jeho ukončením počítáme 31. prosince, pokud k vyčerpání celého objemu financí nedojde dříve. Doufám, že příspěvky budou motivovat turisty i návštěvníky kraje k tomu, aby poznali jedinečnou krásu našeho kraje a znovu se k nám vraceli. Zároveň věřím, že usnadníme restart podnikání v cestovním ruchu a navazujících službách,“ dodal Vojtěch Franta.

Finanční podporu na ubytování v Karlovarském kraji budou moci získat všechny fyzické osoby s trvalým pobytem na území Evropské unie, přičemž pobyt musí trvat minimálně 3 po sobě následující noci a maximálně 6 nocí nepřetržitě v jednom ubytovacím zařízení. Maximální možná výše daru je stanovena ve výši 50 procent účtované částky v ubytovacím zařízení na ubytování za jednu osobu a noc, maximálně však 300 korun za jednu noc a osobu. Žadatel může v jedné žádosti žádat za sebe a 4 další osoby, které s ním byly společně ubytovány. Veškeré informace o možnosti krajské příspěvky získat najdou zájemci od 1. 6. 2021 na krajském informačním portálu - viz zde.Zdroj: Mgr. Jana Pavlíková, tisková mluvčí Krajského úřadu Karlovarského kraje


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
uniweby

Hlavní zprávy

 

weby uniweby
seo uniweb