V rámci policejní operace Vombat bylo jen v ČR obviněno 60 osob

V rámci mezinárodní operace, která probíhala ve spolupráci orgánů činných v trestním řízení České republiky, Spojených států amerických a Australského společenství, kdy se podařilo rozkrýt organizovanou skupinu obchodníků s kokainem a heroinem v řádech stovek kilogramů, působící na území čtyř kontinentů a obvinit jen v České republice celkem 60 osob, byl ze strany vyšetřovatele Národní protidrogové centrály předložen státnímu zástupci návrh na podání obžaloby.

zprávy uniweb weby

Návrh na podání obžaloby směřuje proti 58 osobám, jedna osoba v průběhu vyšetřování zemřela a jedna osoba byla odsouzena k výkonu trestu v Austrálii. Vyšetřování potvrdilo původní obvinění a byla opatřena celá řada důkazů. Rovněž byla prokázána celková hodnota přepravovaných drog ve výši 2,1 miliardy Kč.

Předmětem vyšetřování byla trestná činnost spojená s přepravou nelegálních drog ze zemí blízkých produkčním oblastem do Austrálie a na Nový Zéland. K těmto účelům měla skupina, v jejímž čele stáli tři hlavní organizátoři, propracovaný systém najímání kurýrů na území České republiky.

Obviněným hrozí, v případě prokázání viny a pravomocného odsouzení, tresty odnětí svobody v délce trvání od 10 až do 18 let.

V rámci trestního spisu vedeného australskou policií byli zadrženi čtyři kurýři, kteří byli již pravomocně odsouzeni k trestu odnětí svobody v délce trvání 7 a 9 let. 


kpt. Mgr. Barbora Kudláčková


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Popelka

Hlavní zprávy

 

weby uniweb