V kraji využívá výhody Senior Pasu více než 17,5 tisíce lidí

Prožívat aktivně podzim života se svou rodinou a přáteli umožňuje slevová karta Senior Pas, kterou v regionu využívá na 17 530 osob ve věku nad 55 let. Slevy lze čerpat nejenom na služby či zboží v oblasti zdravotnictví, ale zvýhodněné nabídky platí rovněž pro vybrané kulturní instituce, sportovní a wellness zařízení nebo například vzdělávací organizace. Do infocenter po celém regionu byl rozvezen aktuální katalog poskytovatelů slev. Brožuru najdete také na obecních a městských úřadech a k dispo

A nebuďte smutnej, Vaňku! aneb 85 setkání s Václavem Havlem

Karlovarský kraj vstoupil do projektu Senior Pas již v roce 2017.

„Jsem rád, že se situace ohledně koronaviru postupně uklidňuje a senioři, kteří se museli doposud zdržovat doma, budou opět moci naplno využívat výhod slevové karty. Od počátku se snažíme podporovat aktivní stáří, chceme, aby lidé v důchodovém věku měli radost ze života a nepodléhali chmurám, které s sebou stáří často přináší. S tím samozřejmě souvisí i postupné rozšiřování nabídky služeb, na něž mohou čerpat nejrůznější výhody. V současnosti u nás evidujeme na 286 poskytovatelů slev,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis.

Přehled o poskytovaných slevách lze získat také prostřednictvím mobilní aplikace. Ta je dostupná zdarma pro operační systémy Android a iOS a pokud není v blízkosti internetové připojení, funguje i v režimu offline. Její výhodou je, že seniora upozorní na nejbližší poskytovatele slev v jeho okolí, ukáže mu polohu na mapě, včetně otevírací doby, což se hodí například při výletech či dovolených. Karlovarský kraj zároveň chystá 3 velké informační roadshow, během kterých zájemcům připomene, jaké výhody Senior Pas přináší, pomůže s registrací a s instalací mobilní aplikace.

Nabídka aktivit pro seniory z našeho regionu se však neomezuje pouze na výhody spojené s využíváním slevové karty. Již nyní Karlovarský kraj připravuje celou řadu vzdělávacích akcí, na které se senioři mohou těšit na podzim letošního roku. V plánu jsou kurzy bezpečnosti, díky nimž se dozví, jak se chránit před podvodníky, zloději a násilníky. Přichystány budou také zdravotní semináře, zaměřené na správnou životosprávu a pohybová cvičení, nebo semináře v dopravě, které připomenou zásady bezpečného chování v silničním provozu. Senioři nepřijdou ani o oblíbené tréninky paměti.

„Zároveň bych chtěl všechny co nejsrdečněji pozvat na oslavu Mezinárodního dne seniorů, která se letos uskuteční ve čtvrtek 1. října v Chebu a Chodově. Připraven bude opět bohatý kulturní program plný tance, hudby a zábavy. Věřím, že si společně užijeme příjemné odpoledne tak jako vloni v Ostrově a Kraslicích,“ doplnil hejtman Petr Kubis.


Zdroj: Krajské listy Karlovarského kraje

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
29. SEZONA ČNSO

Hlavní zprávy

 

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion
weby uniweb