Toužim: Policisté zastavili dvakrát stejného řidiče

Policisté z obvodního oddělení Toužim sdělili podezření ze spáchání přečinů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky jednačtyřicetiletému muži z Karlovarska.

dezinfekce

Policisté z obvodního oddělení Toužim v sobotu 1. července prováděli dohled nad dodržováním bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Krátce po jedné hodině ranní si na pozemní komunikaci II/198 z Toužimi směrem do Bochova všimli projíždějícího motorového vozidla značky Škoda, které se rozhodli předepsaným způsobem zastavit a zkontrolovat jeho osádku. Při silniční kontrole se jednačtyřicetiletý muž podrobil orientační dechové zkoušce, která vyšla s pozitivním výsledkem 2,24 promile. Následnou lustrací policisté zjistili, že má vysloven platný zákaz řízení. Podezřelý muž dále odmítl lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu. Další jízda mu byla zakázána. 

O několik hodin později, konkrétně kolem dvaadvacáté hodiny, si policisté z obvodního oddělení Bečov nad Teplou v Toužimi všimli stejného osobního vozidla značky Škoda, které opět řídil jednačtyřicetiletý muž, který má vysloven platný zákaz řízení. I v tomto případě se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 1,70 promile. 

V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. 

nprap. Jan Bílek

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
NOVÝ RENAULT CAPTUR

Hlavní zprávy

 

Renault MASTER - navržen pro potřeby každé profese