Toužim: Dojde k narovnání serpentin Brložec – Lažany (TV Západ)

Serpentiny mezi Brložcem a Lažany na Toužimsku budou bezpečnější. Karlovarský kraj vybral dodavatele stavby, která úsek narovná za bezmála 20 milionů korun bez DPH.

A nebuďte smutnej, Vaňku! aneb 85 setkání s Václavem Havlem

„Přeložka Lažany – Brložec je částečné vytvoření úplně nové komunikace, silnice s tím, že tam dochází k razantnímu zbezpečení. V současné době jsou tam serpentiny, které budeme částečně narovnávat tak, aby nedocházelo k nehodám. Vyloženě to není rizikový úsek, ale když už rekonstruujeme nějakou silnici, tak se vždy snažíme vymyslet nějaký způsob, jak ji ještě více zbezpečnit. V Karlovarském kraji už těch úseků příliš mnoho není. Máme je zde v jednotkách. Dá se říci jeden poslední, na který se budeme soustředit, ale tam finanční náročnost bude velká,“ uvedl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Martin Hurajčík. 

Zmíněný úsek Brložec – Lažany měří celkem 700 metrů. Rekonstrukce je rozdělena do dvou celků – rekonstrukci stávající komunikace a vybudování úplně nové. Zahájení prací je plánováno na letošní srpen. Projekt bude realizován v rámci Integrovaného regionálního operačního programu za 12 měsíců. 

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
3. Koncert ČNSO

Hlavní zprávy

 

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion
weby uniweb