Sokolovsko: Starší muž kontaktoval a poté i vyhrožoval nezletilému chlapci

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání třiapadesátiletého muže z Kladna, kterého obvinili ze spáchání přečinů navazování nedovolených kontaktů s dítětem a nebezpečného vyhrožování.

dezinfekce

Obviněný muž měl v období vánočních svátků minulého roku prostřednictvím sociální sítě navázat kontakt s nezletilým chlapcem ze Sokolovska. Toho měl kontaktovat ze smyšleného profilu a v konverzacích se ho dotazovat na různé soukromé věci. Také mu měl nabídnout, že za ním přijede a odveze ho ze školy domů, což chlapec okamžitě odmítl. I přesto třiapadesátiletý muž přijel svým automobilem značky Dacia k základní škole, kterou nezletilý chlapec navštěvuje, a tam se měl procházet. Když uviděl, že chlapec nastupuje do autobusu, tak ho měl ve svém vozidle následovat. Když chlapec z autobusu na zastávce vystoupil, tak se měl obviněný zaleknout čekajících rodičů ostatních dětí a z místa okamžitě odjet. Předtím ještě stihl z automobilu vyhrožovat nezletilému chlapci zaťatou pěstí.

Ve večerních hodinách měl obviněný muž chlapce kontaktovat přes SMS zprávy, ve kterých mu měl vulgárně nadávat a vyhrožovat mu.

Nezletilý chlapec poté doma vše řekl svému otci, který celou věc okamžitě oznámil na policii. Policisté se případem začali ihned zabývat a po několika hodinách podezřelého muže zadrželi.

 V případě prokázání viny hrozí třiapadesátiletému muži trest odnětí svobody až na tři roky.

nprap. Jakub Kopřiva

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Hlavní zprávy