Sokolovsko: Starší muž kontaktoval a poté i vyhrožoval nezletilému chlapci

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání třiapadesátiletého muže z Kladna, kterého obvinili ze spáchání přečinů navazování nedovolených kontaktů s dítětem a nebezpečného vyhrožování.


Obviněný muž měl v období vánočních svátků minulého roku prostřednictvím sociální sítě navázat kontakt s nezletilým chlapcem ze Sokolovska. Toho měl kontaktovat ze smyšleného profilu a v konverzacích se ho dotazovat na různé soukromé věci. Také mu měl nabídnout, že za ním přijede a odveze ho ze školy domů, což chlapec okamžitě odmítl. I přesto třiapadesátiletý muž přijel svým automobilem značky Dacia k základní škole, kterou nezletilý chlapec navštěvuje, a tam se měl procházet. Když uviděl, že chlapec nastupuje do autobusu, tak ho měl ve svém vozidle následovat. Když chlapec z autobusu na zastávce vystoupil, tak se měl obviněný zaleknout čekajících rodičů ostatních dětí a z místa okamžitě odjet. Předtím ještě stihl z automobilu vyhrožovat nezletilému chlapci zaťatou pěstí.

Ve večerních hodinách měl obviněný muž chlapce kontaktovat přes SMS zprávy, ve kterých mu měl vulgárně nadávat a vyhrožovat mu.

Nezletilý chlapec poté doma vše řekl svému otci, který celou věc okamžitě oznámil na policii. Policisté se případem začali ihned zabývat a po několika hodinách podezřelého muže zadrželi.

 V případě prokázání viny hrozí třiapadesátiletému muži trest odnětí svobody až na tři roky.

nprap. Jakub Kopřiva

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
weby uniweb

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby
weby uniweb