Sokolovsko: Několik let týral svoji přítelkyni

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání sedmatřicetiletého muže z jednoho menšího města na Sokolovsku, kterého obvinili ze spáchání zločinu týrání osoby žijící ve společném obydlí a přečinu nebezpečného vyhrožování. Obviněný muž měl totiž od roku 2011 do září letošního roku týrat svou sedmadvacetiletou přítelkyni, se kterou žil ve společném bytě.

zprávy uniweb weby

Pravidelně jí měl vulgárně urážet a fyzicky napadat, kdy jí měl opakovaně mlátit pěstí do různých částí těla, také jí měl držet pod krkem, udeřit basebalovou holí a jednou jí dokonce ustříhnout cop. Na začátku září letošního roku se měl muž vrátit v nočních hodinách, ženu vzbudit a opět jí fyzicky napadnout. Několik hodin jí měl napadat pěstí do různých částí těla a přitom jí vyhrožovat. Důvodem těchto útoků měla být údajná nevěra sedmadvacetileté ženy, která se ovšem po žádném fyzickém napadení nenechala až do září letošního roku ošetřit u lékaře, jelikož nechtěla, aby chování jejího přítele řešila policie.

Po posledním útoku ze začátku září byla ale žena převezena do sokolovské nemocnice a sedmatřicetiletý muž byl zadržen. Na základě pokynu státního zástupce Okresního státního zastupitelství v Sokolově byl ale muž propuštěn ze zadržení. Na základě zjištěných skutečností kriminalisté muže obvinili a navíc ho na dobu deseti dnů vykázali ze společného obydlí.

Po deseti dnech se muž vrátil do bytu a ženu měl opět fyzicky napadnout několika ranami do oblasti obličeje. Přitom jí měl vulgárně urážet a vyhrožovat jí. Muž byl policisty zadržen. Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby.

V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na čtyři roky.

nprap. Jakub Kopřiva


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
SZO

Hlavní zprávy

 

seo uniweb