Sokolovsko: Napadli svého známého, poté mu odcizili auto

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání tří mužů ze Sokolovska ve věku 26, 28 a 32 let, které obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež. Nejstaršího a nejmladšího obviněného dále obvinili ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.


Takového jednání se měli dopustit začátkem dubna tohoto roku. Ve večerních hodinách měl nejstarší obviněný muž nejprve telefonicky kontaktovat svého známého s prosbou, o prohlídku jeho prodávajícího vozidla. Osmadvacetiletý muž souhlasil a tak jej obvinění muži vyzvedli a poté všichni společně odjeli směrem do areálu, kde měl muž nabízené vozidlo zaparkované. Během cesty však nejstarší a nejmladší z obviněných prodávajícího z vozidla násilně vytáhli a začali fyzicky napadat. Muže měli opakovaně udeřit pěstí a kopy do hlavy a při tom mu vyhrožovat. Poté pokračovali k hale, kde se nacházela dílna napadeného. U vrat však byla zaparkovaná dodávka tak, aby se nikdo nedostal dovnitř. Obvinění muži rozbili skleněnou výplň okna, odbrzdili vozidlo a odtáhli bokem. Následně vnikli do dílny a odcizili klíče od prodávajícího automobilu, se kterým odjeli pryč. Poškozený utrpěl zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření a hospitalizaci v nemocnici. Obvinění muži ve věku 26 a 32 let mimo jiné usedli za volant automobilu i přesto, že mají vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel.

Policejní komisař podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněných mužů do vazby, který jej akceptoval. Soudce rozhodl o uvalení vazby na obviněné muže a policisté je následně eskortovali do vazební věznice.

V případě prokázání viny jim hrozí až desetiletý pobyt ve vězení.

nprap. Eva Valtová

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
weby uniweb

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby
seo uniweb