Sokolov: Za deset dní končí registrace na čtvrtmaraton

24. června 2017 se v Sokolově uskuteční čtvrtý ročník Sokolovského čtvrtmaratonu. Internetová registrace končí 21. června.

dezinfekce

Běžecký závod se během své krátké existence zapsal mezi vyhledávané sportovní události regionu. A zájem o účast každý rok roste. I proto je letošní horní hranice startovních čísel posunutá na 600 závodníků. Internetová registrace končí 21. června. Umožní-li to kapacita, bude možné se přihlásit i na místě. Novinkou letošního podniku je start hlavního závodu v 11 hodin, In-line okruh a takzvaná Stezka skřítka Sokolníčka, což budou sportovní hry pro děti. Centrem závodů, a tedy start i cíl čtvrtmaratonu, bude tradičně sportovní areál ISŠTE Sokolov.

Převážně rovinná trasa čtvrtmaratonu (10,5 km) vede přírodou i středem města. Závodníci si tak mohou užít podporu přihlížejících fanoušků i náhodných kolemjdoucích v centru města. Hlavní závod je určený ženám a mužům od 16 let bez horní věkové hranice. 

„Jako další novinku jsme si letos přichystali také Inline závody na oválu dlouhém 936 metrů v kategorii do 15 a od 15 let. A pro ty nejmenší pak úkoly skřítka Sokolníčka. Jde o zábavné hry vhodné pro děti do 13 let. Nudit se ale nebudou případně ani mladší účastníci. Tady bude zábava pro každého,“ říká ředitel pořádajícího Městského domu kultury Sokolov Ladislav Sedláček. 

Startovné hlavního závodu činí 150 Kč, Inline okruh 100 Kč, Stezka skřítka Sokolníčka 30 Kč. V případě volných míst bude umožněna registrace v den akce na místě.

A protože na každý sportovní výkon je třeba se náležitě připravit, je pro město Sokolov ctí, že Miloš Škorpil, známý ultramaratonec a autor několika knih na toto téma, píše pro město tématický seriál "Běžecká škola". V jednotlivých příspěvcích se bude věnovat tréninku, výživě nebo tipům ke zdárnému zdolání čtvrtmaratonu. První díl „Jak na běh v zimě“ a další články najdete zde.  

Akce se koná s finanční podporou města Sokolova a Karlovarského kraje ve spolupráci s Fitness Ural a spolkem Živé Sokolovsko, z.s. 

Registrovat se můžete zde.

Zdroj: město Sokolov

Fotogalerie
Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024