Sokolov: Ve městě začala stavba nové knihovny

Do roka a do dne by se měla Městská knihovna v Sokolově chystat na stěhování ze současných prostor v zámku v Husových sadech do dvou rekonstruovaných budov na Starém náměstí. Objekty předalo město 18. března společnosti Swietelsky stavební s.r.o., která jako vítěz výběrového řízení akci za zhruba 35,8 milionu korun provede. Přestavba dvou objektů pro potřeby knihovny je financována z rozpočtu města.

zprávy uniweb weby

Městská knihovna bude na Starém náměstím v objektu bývalé prodejny DM drogerie a v sousedním domě. Veřejnost bude mít v přízemí knihovny k dispozici společenské prostory, ať už to bude sál, klubovna nebo čítárna. Ve druhém patře bude umístěno oddělení pro dospělé se studovnou.

„Vznikne zde také zázemí pro zvukovou knihovnu včetně poslechových míst. Součástí tohoto oddělení bude rovněž venkovní terasa, popřípadě zimní zahrada, s posezením. Ve třetím patře je umístěno oddělení pro děti. Provozní zázemí knihovny je situováno do čtvrtého patra, které budou sloužit jako kanceláře, sklad pro úklid, sklad knih a zasedací místnost,“ informoval místostarosta Karel Jakobec.

Vzhledem k vysokému prostoru podkroví je zde navrženo ještě vestavné patro, které bude sloužit jako interní sklady knihovny, ekonomické oddělení a archiv.

„Výstavba Městské knihovny bude trvat jeden rok od zahájení stavebních prací. Předpokládaný termín otevření pro veřejnost a zahájení provozu Městské knihovny Sokolov v jejím novém sídle je naplánován na jaro 2020,“ poznamenal místostarosta Jakobec.

Město veřejnost upozorňuje, že rekonstrukce a přestavba objektů bude mít do jisté míry vliv na okolí. Kolem obou budov bude například vymezen ochranný prostor, který bude po celé délce zasahovat zhruba čtyři metry do Starého náměstí.

„Omlouváme se obyvatelům města za zvýšenou hlučnost a prašnost v okolí stavby. Tyto dočasné negativní jevy budou zcela jistě vyváženy vznikem nové moderní knihovny, která nabídne právě veřejnosti odpovídající a důstojné zázemí. Obyvatele okolních domů budeme o stavbě a s ním souvisejícím děním informovat v letáčcích, které dostanou do svých poštovních schránek,“ dodala starostka Renata Oulehlová.


Zdroj: Vladimír Meluzín, tiskový mluvčí Městského úřadu Sokolov

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
uniweb seo

Hlavní zprávy

 

seo uniweb