Sokolov: Týden zdraví byl nabitý mnoha zajímavými aktivitami

Týden zdraví byl název akce, která se uskutečnila v Mateřské škole Pionýrů. Hlavním cílem tohoto počinu bylo získání správných návyků a pochopení zdravého životního stylu. Děti si při něm osvojily čtyři hlavní zásady, kterými jsou Pohyb, Výživa, Vnitřní pohoda a Zdravé prostředí. Týden zdraví byl doslova nabitý zajímavými činnostmi a aktivitami.

VZP list a pros 2022

Děti trávily nejvíce času venku a v terénu. Zažily opravdové ‘‘snídaně v trávě‘‘, rozcvičky v ranní rose, pěší výlet k řece Ohři se společným piknikem, jedno dopoledne věnovaly sportu a zdolávaly skvěle promyšlené úkoly na mnoha stanovištích. Učitelky rozvíjely v dětech především povědomí o tom, že zdraví není samozřejmostí a musíme ho chránit. Děti měly jedinečnou možnost si vyzkoušet, jaké to je pohybovat se na invalidním vozíku, jak fyzicky náročné je s ním manipulovat a zdolávat terén. Díky šátku na chvíli ztratily svůj zrak a dostaly se do situace, kdy si musely pomáhat hůlkou anebo rovnou jít s někým, kdo je vedl. K dispozici měly také francouzské hole, a to byl tedy oříšek. Nakonec je ještě čekala hůlka klasická, a tak si na vlastní kůži vyzkoušely, jaké to bude, až jednou zestárnou a nohy už jim nebudou tolik sloužit.

Není bez zajímavosti, že děti si po takové zkušenosti mohly alespoň malinko představit, jak důležité je pomáhat lidem s jakýmkoliv handicapem nebo starým lidem, a jak velké srdce a pochopení bychom pro ně měli mít. Na návštěvu přišla rovněž dentální hygienička a všechny děti si donesly své kartáčky, aby si osvojily správnou techniku čištění zoubků. Poslední den v týdnu pak některé z nich reprezentovaly školku na ‘‘Školympiádě‘‘, tudíž udělaly tu správnou tečku za Týdnem zdraví. Připomínat ho bude také Cestička zdraví z vlastnoručně malovaných kamenů.

MŠ Pionýrů


NetConcert Brecker Brothers Band Reunion

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Popelka

Hlavní zprávy

 

NetConcert George Duke Band
seo uniweb