Sokolov: Tak dlouho kradl, až skončil ve vazbě

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání mladistvého chlapce, kterého obvinili ze spáchání provinění zpronevěry, poškození cizí věci a krádeže.

dezinfekce

V pátek 10. ledna letošního roku si měl v Sokolově od stejně starého mladíka půjčit mobilní telefon s tím, že se podívá na své sociální sítě. Po chvíli, kdy chtěl mladík svůj telefon zpět, mu obviněný uvedl, že mu ho nevrátí. Poté z místa i s telefonem odešel. O týden později měl zase v brzkých ranních hodinách přijít k jedné prodejně v Sokolově, kamenem poničit skleněné vstupní dveře a z místa utéct.

V odpoledních hodinách dne 21. ledna měl přijít do prodejny elektroniky v Sokolově a chvíli si prohlížet vystavené zboží. Poté měl vzít z regálu autorádio, uschovat ho pod bundu a nepozorovaně z obchodu bez zaplacení odejít. Tentýž den, jen o několik hodin později, měl kamenem poničit vstupní dveře do prodejny potravin v Sokolově. Tentokrát už z místa neutekl, ale vnikl do obchodu a z toho měl odcizit finanční hotovost, několik lahví alkoholu a přes 20 kartonů cigaret.

Tímto svým jednáním měl způsobit celkovou škodu téměř 70 tisíc korun.

Policisté poté mladíka zadrželi. Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, což akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl obviněný vzat do vazby.

V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

nprap. Jakub Kopřiva

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 29.01.2020 08:00
0 (1)
 

Hlavní zprávy