Sokolov: Šek z dražby dresů HC Baník doputoval ke Standovi

Příběh malého hokejisty Standy, který se statečně pere s vážnou nemocí, už určitě každý zaznamenal. Stáňa se nyní zotavuje ze složité léčby doma a ve čtvrtek 26. listopadu k němu konečně doputoval i šek na 53.050 korun. Jsou to peníze, které vynesla aukce originálních hraných dresů z loňské premiérové sezony HC Baník Sokolov v Chance lize.


„Myslím, že díky vyjadřuji Baníku a městu Sokolov tak často, že se to už ani nedá spočítat. A dnes se budu znovu opakovat," začíná zpráva, kterou napsala paní Francová, Standova maminka.

Malý Standa je momentálně doma, postupně se dostává ze spárů zákeřné nemoci. Ve chvílích, kdy se necítí dobře, mu rodiče doma pouští zápasy Baníku.

„Stačí mu ukázat video ze zápasu, přečíst mu vaše komentáře, a to, jak mu fandíte. A já hned vidím, že mu to dělá dobře," vypráví paní Francová.

A teď dorazila rodině další pomoc z dražby dresů HC Baník. Dva dresy vydražila i sokolovská starostka Renata Oulehlová. Bohužel, kvůli opatřením, která v těchto dnech platí, a kvůli obavě o Stáníkovo zdraví, se předání nemohl zúčastnit nikdo z hráčů Baníku. Šek tedy putoval jen symbolicky od kapitána Tomáše Rohana k paní starostce a pak do rukou paní Francové.

„Tento rok nebyl lehký pro nikoho z nás. Každý jsme měli nějaké problémy, ať finanční nebo zdravotní. Nikdo neměl nic jisté. Jestli se bude trénovat, chodit do školy nebo do práce. My jsme neměli jisté, jak dopadne Stáníkova léčba, všichni jsme se báli neznámého," vzpomíná Standova maminka.

„Přes to všechno jste si vzpomněli na malého chlapce, který svádí, už podruhé, nejtěžší boj svého života, a podpořili jste ho nejen finančně, ale i psychicky, což je mnohem víc," dodala.

Standova podpora začala letos v únoru při domácím utkání proti Kadani a bude pokračovat, dokud bude potřeba.

„Stále mám husinu, když si vzpomenu na atmosféru při utkání pro Standu. Vždy mi to ukáže, že lidé mají stále ještě srdce na správném místě. A že když se rodina semkne, nic ji nerozdělí. Já to vnímám tak, že Baník je Stáníkova druhá rodina. Už se moc těšíme, až ho zase uvidíme bruslit a hrát s vámi hokej," poznamenala Standova maminka.

Hokejový zápas pro Standu - viz zde.

Standa čeká v nemocnici na další důležité utkání - viz zde.

Standovi se splnilo přání. Setkal se s Tarym - viz zde.

Malý hokejista se již zotavuje po transplantaci - viz zde.


Zdroj: město Sokolov

Fotogalerie
NetConcert Bobby Shew

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
so 05.12.2020 17:00
0 +
 
netConcert

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
seo uniweb