Sokolov: Nemocnice má nové operační sály, únikové cesty i trafostanici

Šest nových operačních sálů s moderními technologiemi nyní nabízí svým pacientům Nemocnice Sokolov. Kromě toho v pavilonu B, kde sály sídlí, Karlovarský kraj nechal přestavět chráněné únikové cesty a upravit trafostanici. Kraj na akci vynaložil ze svého rozpočtu 162 milionů korun s DPH.

VZP list a pros 2022

„Po více než třiceti letech se operační sály sokolovské nemocnice nacházejí v prostorách, které odpovídají nárokům současné medicíny. Jsme rádi, že se tuto velkou investiční akci Karlovarského kraje ve zdravotnictví podařilo úspěšně dokončit. Přestože je sokolovská nemocnice v pronájmu, musí mít pacienti stejnou kvalitu péče jako v ostatních zdravotnických zařízeních, proto kraj postupně obnovuje nejen „své“ nemocnice v Karlových Varech a v Chebu, ale i budovy a vybavení v Sokolově. Naším velkým úkolem teď je dotáhnout do konce i revitalizaci nemocnice v Chebu, kde jsme narazili na problém se zhotovitelskou firmou. Věříme, že lidé ze Sokolovska a celého kraje i zdravotníci sokolovské nemocnice budou s novým komfortním prostředím spokojeni,“ uvedl hejtman Petr Kubis.

Jeho slova potvrdila generální ředitelka Penta Hospitals CZ Barbora Vaculíková.

„Sokolovská nemocnice může být příkladem bezvadné spolupráce mezi krajem a soukromým provozovatelem. Je evidentní, že pro oba dva je cílem spokojený pacient. Od září nabídneme špičkovou péči v nových prostorách, které mají opravdu evropskou úroveň," uvedla Vaculíková.

Kompletní stavební práce prováděla v období od konce února 2019 do června 2020 společnost GEOSAN GROUP a. s., která zvítězila v zadávacím řízení. Stavebníci vybudovali 6 klimatizovaných operačních sálů a zároveň změnili technické řešení prostor tak, aby měly parametry požadované pro chráněné únikové cesty vedoucí k bočním schodištím a mimo interiér budovy. Změny se týkaly také stávající trafostanice, kde došlo k celkové výměně technologie. 

Karlovarský kraj v oblasti zdravotnictví plánuje další zvelebování zdravotnických zařízení v Karlových Varech, v Sokolově a v Chebu.

„Sokolovská nemocnice je bezesporu důležitou součástí urgentní medicíny v našem kraji. Pracujeme ale také na tom, aby se co nejrychleji dokončila revitalizace chebské nemocnice. V nadcházejícím období rovněž musíme navýšit kapacitu karlovarské nemocnice. Proto jsme se v rámci takzvaného „generelu“ nemocnice rozhodli pro rozšíření urgentního příjmu, vybudování onkologického centra, v budoucnu počítáme i s tím, že by v areálu nemocnice mohla sídlit střední zdravotnická škola. Vždy ale opakuji, že naše zdravotnictví stojí na dostatku lékařů, sestřiček a dalšího personálu. Bez nich jsou nám moderní prostory k ničemu. Proto se snažíme, aby finanční motivace i možnost dalšího vzdělávání byla v KKN co možná nejlepší,“ zdůraznil krajský radní Jan Bureš.

První pacienti budou moci využívat nové operační sály během září letošního roku.


Zdroj: Mgr. Jana Pavlíková, tisková mluvčí Krajského úřadu Karlovarského kraje

NetConcert Music by Frank Zappa

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Popelka

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
weby uniweb