Sokolov: Krejcarová lávka se již stává minulostí

Z původního přemostění zmizelo zábradlí a zůstala pouze betonová konstrukce. Do té se v nejbližších dnech zakousne těžká technika, aby ji zcela odstranila. V této fázi prací bude úsek řeky kolem lávky pro vodáky neprůjezdný, uzavřená je také cyklostezka v úseku mezi klášterem po Most lásky. Objížďka pro „kolaře“ je vyznačena, vodáky čeká přenášení.

VZP list a pros 2022

Pro vodáky vybudovala městská společnost SOTES na pravém břehu řeky široká zpevněná místa pro vytažení lodí na břeh a opětovné nalodění za Krejcarovou lávkou. Bourání lávky, které předchází stavbě nové, se původně nemělo trefit do hlavní turistické sezony, kdy je řeka Ohře i cyklostezka plná lidí. Zahájení akce, jejímž investorem je ministerstvo financí, se ale kvůli administrativním záležitostem opozdilo.

Bourání konstrukce lávky začne po 15. červenci a demolice staré Krejcarové lávky má poté trvat asi 40 dní. Vodáci po dobu demolice musí přirazit ke břehu zhruba 30 metrů před lávkou, lodě vytáhnout na břeh a ve stejné vzdálenosti za staveništěm se opět mohou nalodit.

Pro cyklisty je připravena v obou směrech značená objízdná trasa vedoucí přes park kolem sokolovského zámečku nebo přes Staré náměstí s napojením na nový úsek cyklostezky za klášterem. Na uzávěrách stezky bude umístěna schránka s mapami objízdné trasy. Do komplikace na cyklostezce zasahují v létě také stavební úpravy ul. J. K. Tyla (před OD Perla). Cyklisté musí tento úsek objíždět za domem Ohře přes lávku k ISŠTE a dále k ZŠ Rokycanova přes ulici Nábřežní s napojením na cyklostezku v ul. Rooseweltova s dalším pokračováním buď na Staré náměstí, nebo na stezku do parku.

Nové přemostění řeky bude stát přibližně 57 milionů korun. Krejcarová lávka je spojnicí mezi Starým náměstím a parkem v Jižním lomu. Název lávky pochází z minulosti, kdy se za přecházení vybíraly krejcary. Město se na výstavbě nové lávky podílí jen částečně, zaplatí například veřejné osvětlení, případně také kamerový systém.


Zdroj: město Sokolov

Fotogalerie
NetConcert Angelique Kidjo

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Popelka

Hlavní zprávy

 

NetConcert Angelique Kidjo
weby uniweb