Sokolov: Do města přijede Legiovlak. Přiblíží putování československých legionářů

Nádraží v Sokolově je čtvrtou zastávkou legionářského vlaku při jeho letošním putování po okresních a dalších městech České republiky. Široké veřejnosti bude Legiovlak v Sokolově přístupný zdarma každý den od úterý 3. dubna až do neděle 8. dubna. Ve všední dny od 8 do 18 a o víkendu od 9 do 19 hodin.

zprávy uniweb weby

Legiovlak se skládá ze 13 zrekonstruovaných vagonů, které představují vojenský ešalon. Těmito vlaky se desetitisíce čs. legionářů přepravily v letech 1918–1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále a průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, filmového, velitelského, štábního, obrněného, prodejního, krejčovského, kovářského (zrekonstruován na Slovensku), ubytovacího a dvou plošinových vozů. Ve všech vozech bude na návštěvníky čekat věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích, ale také originální exponáty a několik stovek fotografií na panelech mapujících historii čs. legií. 

Cílem Legiovlaku je zaujmout především nejmladší generaci, a proto budou na Sokolovsku osloveny základní a střední školy, které mohou exkurze svých tříd objednávat zde. Neobjednaným školním skupinám nelze garantovat možnost komentované prohlídky. 

Zítra Legiovlak bude k vidění v Mariánských Lázních. O tomto jsme vás informovali zde.


Zdroj: město Sokolov

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

uniweby
seo uniweb