Sokolov: Den horníků nahradily koncerty a Barevný běh (TV Západ)

Letošní Den horníků v Sokolově byl zcela jiný, než předchozí ročníky. Kvůli hygienickým omezením ohledně koronaviru se nemohl uskutečnit výpravný průvod horníků, ani prodejní trhy či oblíbený den s kuchyněmi národnostních menšin. Pořadatelé museli zajistit, aby se nesešlo více než tisíc lidí najednou. Konaly se proto jen dvě hlavní akce – koncert v areálu Sokolovské bytové a Barevný běh.

zprávy uniweb weby

„Vypořádali jsme se s tím letos tak, že jsme čekali až budeme mít možnost udělat Barevný běh. Zaplať pánbůh, že hygienické normy a pravidla nám to umožnila. Je to vidět i dnes na účasti, že se lidé těšili a že mají tuto zábavu rádi. My jsme i rádi a potvrdí se to tady, že Covid chodí mezi dvanáctou v noci a šestou ranní, takže doufáme, že se nikomu nic nestane,“ komentoval v nadsázce omezení ředitel pořádajícího Městského domu kultury v Sokolově Ladislav Sedláček.  

Přihlášených 406 účastníků si za hudební a slovní podpory skupiny s názvem Hovada Západu – přičemž se nejedná o spolupracovníky Západ.cz – společně zacvičilo pro rozehřátí. Většina běžců i okolostojících již před startem hýřila pestrými barvami. 

Samotný start byl po skupinách a s různými obměnami. O čas téměř nikomu nešlo, lidé přišli za zábavou. 

„Barevný běh je samozřejmě pro každého, ale byl zpoplatněn jako již tři roky předtím. Ze Dne horníků nyní v podstatě zbyla jen pouť, kde jsou kolotoče, ty jdou stejně svoji cestou, a my jsme museli právě kvůli předpisům a dodržením pravidel udělat z hornického dne prostě jen hudební festival, který budeme mít v areálu Sokolovské bytové. Program máme poměrně bohatý. Bude tam ZUŠ v Sokolově, pak Laura a její tygři, Beatles Revival, protože Beatles má 60 let od vzniku, 50 let od ukončení a 40 let od smrti Johna Lennona. Dále tam pak bude úplně nejvíc pecka Turbo. A závěr je taková třešnička na dortu, a to je skupina Jelen. Měli jsme domluvené i MIG 21, ale tam jsme se opravdu báli, že to množství lidí by bylo obrovské, že MIG 21 jsme přesunuli na příští rok,“ dodal k programu Sedláček. 

Ve foyer MDK se také uskutečnila vernisáž tří výstav - Výstava Armády České republiky s tematikou armádních misí, dále Výstava k 20. výročí Karlovarského kraje a Výstava „Křišťálová noc“ Vladimíra Bružeňáka.

Policie České republiky, KŘP Karlovarského kraje

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
SZO

Hlavní zprávy

 

Policie České republiky, KŘP Karlovarského kraje
seo uniweb