Sokolov: Den horníků bude

"Co bychom byli za správné hornické město, kdybychom neoslavili hornictví. Už už to skoro vypadalo, že vzhledem k epidemii koronaviru a vládním nařízení všechny větší kulturní akce letos v Sokolově padnou včetně oslav Dne horníků. Zástupci radnice a domu kultury to ale nevzdali a nakonec mohou veřejnosti oznámit, že se Den horníků 5. září uskuteční. Sice bez tradičního hornického průvodu, ale jinak s opravdu pestrým programem doplněným o populární Barevný běh," uvádí na svých stránkách město Sok

dezinfekce

Podle místostarosty Jana Picky nebylo opravdu lehké dospět k rozhodnutí, zda Den horníků letos uspořádat nebo akci zrušit. A tak se stanoviska měnila hned několikrát.

„Nejdříve se zdálo, že o Dni horníků vůbec nemůže uvažovat. Jenže situace související s koronavirem se stále vyvíjela a my jsme se snažili na tento stav reagovat a do poslední chvíle si nechat takříkajíc otevřená zadní vrátka. A teď už tedy vzhledem k vývoji padlo definitivní rozhodnutí, že do toho jdeme. Snažíme se tak vyhovět i přání mnoha obyvatel Sokolova, kteří po zachování Dne horníků volali,“ uvedl místostarosta Picka.

Na co se tedy můžete v Sokolově 5. září těšit? Na náměstí Budovatelů se bude konat celodenní program, kde se vystřídají hudebníci i tanečníci všech žánrů. V dopoledních hodinách nástroje rozezní například muzikanti ze ZUŠ Sokolov, Big Bandu Sokolov a roztančí vás taneční kroužky při MDK Sokolov. Po dobrém obědě je připravena rock – folková pohodička s kapelou Birchtown a do drajvu vás rozhodně dostane svou funky náladou Laura a její Tygři.

Až budete mít plná bříška dobrého hornického piva, zazpíváte si s kapelou The Backwords v rámci jejich World Beatles Show známe hity legendárních Beatles! Připomenete si tak letošní 60. výročí vzniku legendární kapely, 50. výročí od jejího rozpadu a 40. výročí úmrtí Johna Lennona. Ovšem, co by to bylo za hudební večer bez parádní muzikantské legendy. Tou budou muzikanti z kapely Turbo. V závěru večera si společně užijete v doprovodu současné populární kapely Jelen, která svými hity boří už několikátý rok žebříčky hudebních rádií.

Rušno bude také v Zámeckém parku, který ožije historickou hudbou, kejklíři, tanečnicemi a šermem. Představí se Středověká hudba Musica Vagantium a chybět nebude ani rytířské ležení. Milovníci historie, šermu, či pohádkové atmosféry by okolí sokolovského zámku rozhodně tento den neměli minout.

A že těch dobrých zpráv ještě není dost? Tak se podržte, protože ještě letos proběhne oblíbený Barevný běh! A to vše ve stejný den, jako Den horníků.

"Těšíme se na stovky běžců napříč všemi věkovými kategoriemi v záplavě práškových barev. Společně tak rozsvítí naše město, a to už v dopoledních hodinách. Buďte ve střehu, protože brzy zveřejníme kompletní program a detailní informace k registraci do závodu," uvádí dále město Sokolov.


Zdroj: město Sokolov


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Renault MASTER - navržen pro potřeby každé profese

Hlavní zprávy

 

Renault MASTER - navržen pro potřeby každé profese