Sokolov: Čtyřka má fasádu. Stavba je za polovinou

Stavba pobytového zařízení Čtyřka v Sokolově jde dosud podle plánu. Objekt je dávno pod střechou, vyšplhal se do posledního patra a prostavěno už bylo zhruba 105 milionů korun z celkových nákladů kolem 160 milionů korun. Objekt už dostal venkovní fasádu, usazena jsou všechna okna, v budově se topí a dále pokračují práce na interiérech. Předpokládaný termín dokončení akce je duben roku 2021.

zprávy uniweb weby

Podle starostky Renaty Oulehlové se po dokončení celé stavby počítá s jejím postupným vybavením a zhruba za půl roku začne i nábor zaměstnanců pro toto zařízení. První klienty by pak mělo pobytové zařízení se zvláštním režimem „Čtyřka“ přivítat patrně na přelomu roku 2021 a 2022.

„Jsme rádi, že se projekt daří a vznikne zařízení důležité nejen pro město Sokolov, ale i pro celý region,“ poznamenala starostka města.

O tom, že nejenom město potřebuje pobytové zařízení se zvláštním režimem nelze po rozhodnutí Ministerstva práce a sociálních věcí pochybovat. Už před časem totiž ministerstvo přikleplo městu dotaci 50 milionů korun a poté ještě dodatečně rozhodlo, že k této částce přidá dalších 15 milionů. Celková výše státní dotace tak dosáhla 65 milionů korun.

Jméno „Čtyřka“ odkazuje na někdejší čtvrtou základní školu, na jejímž místě nová budova určená nejen pro lidi v pokročilejším věku, kteří potřebují nepřetržitou péči, vzniká.


Zdroj: město Sokolov

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Hlavní zprávy

 

seo uniweb