Sokolov: Centrálka se dočkala venkovního sportoviště

Svého vlastního venkovního sportoviště, které dosud postrádala, se dočkala Základní škola Rokycanova v Sokolově. První skupina dětí si ho mohla vyzkoušet krátce po slavnostním otevření ve čtvrtek 16. června a školákům ani trochu nevadilo, že přitom pršelo. O přestřižení pásky se postarala starostka Renata Oulehlová, místostarostové Karel Jakobec a Jan Picka, chybět u toho nemohla ani ředitelka „Centrálky“ Petra Šišková.

zprávy uniweb weby

Hřiště, které se vešlo na pozemek mezi tělocvičnu Jiskra a koryto Lobezského potoka je vybaveno spoustou herních prvků, které umožní školákům zlepšovat fyzičku a také se přitom pobavit. Velmi zdařilý je pak zastřešený altán s lavicemi a tabulí.

„Počítáme, že altán využijeme i při klasické výuce mimo prostory školy, což bude pro děti určitě takové zpestření běžného vyučování,“ uvedla ředitelka školy Petra Šišková.

Stavba sportoviště začala v závěru března a postarala se o ni firma Gartensta plus Praha. Náklady dosáhly zhruba na dva miliony korun. Stavební práce spočívaly v plošných úpravách pozemku o velikosti 372 metrů čtverečních a vybudování hřiště pro žáky ZŠ Rokycanova. V rámci terénních úprav a bouracích prací došlo v jihozápadní části k pokácení dvou stromů a odstranění náletových dřevin i stávající ocelové boudy, a také k úpravám svrchních vrstev. Nové hřiště je na ploše 103 metrů čtverečních pokryto polyuretanovým povrchem, zhruba 71 metrů čtverečních tvoří zatravňovací desky, 70 metrů čtverečních betonová dlažba a betonové šlapáky. Zbytek je travnatá plocha.

V centrální části hřiště vznikl dřevěný přístřešek, součástí dodávky přístřešku jsou lavice, stoly a tabule. Systém herních prvků představují herní hrad, houpačka „hnízdo,“ opičí dráha a trampolína v zemi. Mimo přístřešek jsou umístěny dvě lavičky. Hřiště bude nově oploceno kovovými rámovými dílci s drátěnou výplní.


Zdroj: město Sokolov

Policie České republiky, KŘP Karlovarského kraje

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
SZO

Hlavní zprávy

 

Policie České republiky, KŘP Karlovarského kraje
seo uniweb