Silničáři na žádost policistů uzavřeli silnici ze Šemnice do Andělské Hory

Kvůli souvislé vrstvě ledu na silnici III. třídy ze Šemnice do Andělské Hory rozhodla Policie ČR o uzavření tohoto úseku. Následně pracovníci Údržby silnic Karlovarského kraje uzavřeli komunikaci pro průjezd všech vozidel. Opatření platí do odvolání.

zprávy uniweb weby

„Každoročně máme v Karlovarském kraji několik úseků silnic, které nejsou řidiči příliš využívané, jejich profil je zvlášť v zimě pro běžný provoz nebezpečný, a proto silničáři tyto úseky neudržují. To platí i pro komunikaci ze Šemnice do Andělské Hory, která je nyní pokryta vrstvou ledu, navíc od Andělské hory silnice prudce klesá a je lemovaná příkrými srázy. Často si tudy zkracují cestu kamiony mířící do stáčírny minerálních vod v Kyselce a právě jim hrozí riziko, že sjedou mimo vozovku. Proto prosíme všechny řidiče, aby požadavek policie pochopili a využívali jinou trasu,“ uvedl náměstek hejtmana Jan Bureš.

Silnice se rovněž nemůže udržovat chemickými prostředky z důvodu ochrany přírody, protože leží na hranici chráněné krajinné oblasti.

Více informací o silnicích bez zimní údržby na území Karlovarského kraje najdete na webu krajských silničářů.Zdroj: Krajské listy Karlovarského kraje

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Hlavní zprávy

 

seo uniweb