Region: Pozor na hanlivé výroky na sociálních sítích. Omluva policie

"Omlouváme se za nešťastně formulovanou tiskovou zprávu, vydanou dne 20. 4. 2020, která se vztahovala k šíření nenávistných komentářů na sociálních sítích," uvádí mjr. Bc. Kateřina Krejčí.

zprávy uniweb weby

"Špatná formulace bez dalšího upřesnění faktů evokovala v mnohých čtenářích pocit, že policie odrazuje občany od vyslovení vlastního názoru na společenské dění. Ujišťujeme všechny, kteří si sdělení takto vyložili, že Policie ČR ctí svobodu slova a projevu jako základní právo garantované Listinou základních práv a svobod a v žádném případě nebylo naším úmyslem jej jakkoliv zpochybnit," vysvětluje mjr. Bc. Kateřina Krejčí

"V pozadí nešťastně formulované zprávy je vyšetřování závažného trestného činu podněcování k nenávisti a nebezpečného vyhrožování předním ústavním činitelům. Karlovarští kriminalisté dne 19. 4. 2020 sdělili obvinění 43letému recidivistovi, který opakovaně veřejně prostřednictvím sociálních sítí vyzýval k vraždě předního ústavního činitele podříznutím hrdla a dalšímu usmrcením. Muž se k činu doznal, vyšetřování probíhá na svobodě a v případě odsouzení mu hrozí až tříletý nepodmíněný trest odnětí svobody. Karlovarská policie vyšetřuje i další dva případy, které vyzývají k nenávisti a násilí na úředních osobách v souvislosti s výkonem jejich funkce," dodává.

"Smyslem vydání tiskové zprávy - viz zde, bylo upozornit na skutečnost, že v prostředí sociálních sítí se množí takové případy a policie na ně ze zákona reaguje. Za nešťastné formulace a nevhodné vyznění zprávy se ještě jednou omlouváme," uvádí dále Krejčí.


mjr. Bc. Kateřina Krejčí


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
netConcert

Hlavní zprávy

 

seo uniweb